Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK 4 Kızı Öldürdü İşi Pişkinliğe Vurdu

24.09.2011 12:00
Siirt'te sivil bir araca saldırarak 4 genç kızın ölümüne neden olup, daha sonra dalga geçer gibi özür dileyen PKK'ya Yeni Şafak 'Allah Belanızı Versin' dedi...

Siirt'te 4 genç kızı öldüren terör örgütü, kendini pişkinliğe vurdu. Kandil, teröristlerin, gasbetmeye çalıştığı otomobildeki sivilleri polis zannederek kurşun yağmuruna tuttuğunu açıkladı. Katliamı 'acı kaza, özür dileriz' diye savunan örgüt, ölenler ve aileleriyle adeta dalga geçti.

Terör örgütü PKK, Siirt'teki sivil katliamına bölgeden tepkiler gelince, 'polise pusu kuracaktık' kılıfı uydurdu. Kendisine yakın haber sitelerine açıklama gönderen örgüt, Zeynep Evin, kardeşi Nergiz Evin, Kevser Çekin ve Nurcan Olgaç'ı çapraz ateşte 114 mermi sıkıp, iki el bombası atarak vahşice öldüren teröristlerin eylemini 'acı kaza' diye savunurken acılı ailelerle adeta alay etti.

SORUŞTURMA BAŞLATMIŞLAR!

Terör örgütü açıklamasında "21 Eylül 2011 günü polislere karşı eylem yapmak amaçlı gerillalarımız pusu atmışlardır. Polis akademisine yönelen seyir halindeki bir araca, polislere ait olduğunu düşünülerek gerillalarımız tarafından ateş açılmıştır. Bu ateş sonucu 4 sivil insanımız yaşamını kaybetmiş 2 insanımız da yaralanmışdır" ifadeleriyle sivil katliamına kılıf üretti. "Bu acı kaza olayını asla kabul etmeyeceğimiz bilinmelidir" diyerek vahşi saldırıyı sıradan bir kaza gibi yansıtmaya çalışan terör örgütü açıklamada "Tüm soruşturmaları ayrıntılı bir şekilde devam ettirerek, sonuçlarını kamuoyuyla paylaşacağız" ifadelerine yer verdi. Kanlı eylemin neden olduğu acıları tarif ederken alay edercesine 'duyguları oldukça zorlayıcı kayıplar' nitelemesinde bulunan PKK, "Yaşamlarını yitiren insanlarımızın aileleri ve çevrelerinden özür diliyoruz" dedi.

114 KURŞUN SIKTILAR

Öte yandan 6 genç kızın bulunduğu araca yapılan vahşi saldırının detayları ortaya çıktı. Teröristlerin 4 genç kızı öldürmek için 114 mermi sıkıp, araca iki el bombası attıkları belirlendi. Polis, teröristlerin yolun sağından ve solundan aracın çapraz ateşe tutulduğunu, sürücünün otomobil hakimiyetini kaybederek kaldırıma çarpması sonrası da ateşe devam edildiği belirlendi. Ekipler, araç üzerinde 82 mermi girişi tespit etti.

Bu arada terör örgütü PKK'nın katlettiği Nergiz ve Zeynep Evin ile ağır yaraladığı Nuran Evin'in ağabeyi Mesut Evin yaptığı açıklamada "Bu saldırı insanlık işi değil, vahşettir. Bu, çıkar amaçlı terör örgütü PKK'nın işidir. Lanetliyorum. Bunların davalarına da inanmıyorum" dedi.

Yataklık yapan kişi gözaltında

4 genç kızın öldüğü 2 kızın da yaralandığı hain saldırıyla ilgili teröristlere yardım ve yataklık yaptığı belirtilen Ş.K. gözaltına alındı. Ş.K'nin evine baskın yapan polis, aramalarda 1 el bombası ele geçirdi.

26.20110924072458.jpg

Yeni Şafak

Bu haber toplam 2518 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri