Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'nın yeni hedefi bakanlar

24.10.2011 08:31
Darbe üstüne darbe alan PKK terör örgütünün, sansasyonel eylem hazırlığı istihbarat birimleri tarafından ortaya çıkarıldı. İşte PKK'nın planladığı o eylemler.

Darbe üstüne darbe alan PKK terör örgütünün, sansasyonel eylem hazırlığı istihbarat birimleri tarafından ortaya çıkarıldı.

İstihbarat birimlerinin ortaya çıkardığı üç maddelik sinsi plana göre terör örgütü, bir bakanı kaçırıp infaz etmeyi, üst düzeyde 100 güvenlik görevlisini öldürmeyi ve eylemlerde ambulans kullanmayı hedefliyordu.

Yapılan teknik takiplerde terör örgütünün elebaşılarının 'fedai birlikler' diye tabir edilen eylemci gruplara şifreli olarak verdiği üç maddelik talimat elde edildi. Buna göre eylemci teröristlere öncelikle 'Bakan ya da AK Partili önde gelen isimleri kaçırıp infaz edin' talimatı verildi. İkinci talimatta üst düzey 100 güvenlik görevlisinin kimlik bilgileri verilip 'gördüğünüz yerde infaz edin' denildi. Ayrıca 'Eylemleri daha kolay gerçekleştirmek için ambulans kaçırın' talimatı verildi.

POLİS ALARMDA

Bu planı tespit eden istihbarat birimleri hemen önlem aldı. Emniyet Genel Müdürlüğü 81 ilin emniyet birimlerine 'dikkat edin' talimatı gönderdi. Emniyetin tüm birimleri alarma geçti. İnfaz listedeki güvenlik güçleri koruma altına alındı, bakanların koruma polisleri daha dikkatli davranmaları konusunda uyarıldı. Türkiye genelinde ambulansı bulunan sağlık kuruluşlarının etrafında polis devriyeler artırıldı. Böylece PKK'nın sansasyonel eylem planı uygulamaya konulmadan ortaya çıkmış oldu.

Akşam 

Bu haber toplam 3086 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DERİN YAPI
Turan HACIMEMİŞOĞLU
TC devleti içindeki derin ve illegal yapıları tasfiye edebilirse PKK terör örgütü ne eylem ne de suikast yapabilir.Mesele uzun yıllardır devlet içine yuvalanmış çetenin dağıtılmasıdır.Son yıllarda bu konuda hayli mesafe alınmasına rağmen hala bu yapı tasfiye edilememiştir.
24 Ekim 2011 Pazartesi 09:27
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri