Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK Bitlis'te kaçırdığı köy korucusunu kurşuna dizdi

26.10.2014 23:11
Bitlis'in Çeltikli köyünde geçici köy korucusu olarak görev yapan ve yaklaşık 2 aydır haber alınamayan Nihat Çaprak'ın (38) cesedi bulundu. TSK açıklama yaptı: "Şehit edildi"

Bir ihbarı değerlendiren güvenlik güçleri, Hizan-Tatvan karayolunun 30'uncu kilometresinin Güzeldere mevkisinde telefon direğine asılı bir erkek cesedi buldu.

KAÇIRILAN KÖY KORUCUSU

Cesedin yaklaşık 2 ay önce kaçırılan ve o günden beri haber alınamayan 6 çocuk babası Çaprak'a ait olduğu tespit edildi.

UZUN NAMLULU SİLAHLARLA TARADILAR

Gelen jandarma ekipleri, uzun namlulu silahla taranarak öldürüldüğü belirlenen cesedi ambulansla Tatvan Devlet Hastanesi morguna kaldırdı.

 

PKK YAPTI

Yapılan incelemenin ardından geniş çaplı soruşturma başlatılan olayın PKK'lı teröristlerce yapıldığı ihtimali üzerinde durulduğu bildirildi. Olayın üzerinden kısa süre sonra TSK'dan açıklama geldi.

"ŞEHİT EDİLDİ"

"Bölücü Terör Örgütü mensubu 10-15 kişilik bir terörist grup tarafından, 12 Eylül 2014'te Bitlis / Merkez İlçesi Aşağıölek Köyü Arasuni Tepe mevkiinde kaçırılan Geçici Köy Korucusu Nihat ÇAPRAK, Bitlis / Merkez İlçe Geçitbaşı Köyü mülkî sınırları içerisinde, bir elektrik direğine bağlanarak, baş ve vücudunun değişik bölgelerine ateş edilmek suretiyle şehit edilmiştir."

Bu haber toplam 4242 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri