Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK bugün bu fotoğrafları yayınladı!

08.05.2013 15:32
Kandil'in 8 Mayıs'tan itibaren sınır dışına çekiliyoruz açıklaması sonrası çekilmeyle ilgili fotoğraflar yayınlandı.

PKK'ya yakınlığı ile bilinen ANF sitesi 'geri çekilme' için fotoğraflar verdi. PKK çekilirken bölgede de çekilme temizliği başladı.

HPG, ilk grupların bir hafta içinde Kuzey Irak üstlenme alanlarına ulaşacağını bildirdi. İnsansız hava araçları çekilmeye ilişkin görüntüler elde ederken PKK'lıların 5'erli gruplar halinde Kuzey Irak sınırına doğru hareket ettiği tespit edilmişti.

PKK, bugün sınır dışına çekilmeye başlıyor. Diğer yandan Barış süreci bölgeye yansıyor.Tunceli merkeze bağlı Aktuluk Köyü'nde bulunan ve yıllar önce taşınan karakol bölgesindeki mayınlı alan çevresinde, dün jandarma ekipleri tarafından tel örgü çekilerek, uyarı levhaları asıldı.

Tunceli merkeze 10 kilometre mesafede bulunan Aktuluk Köyü'ndeki ve yaklaşık 300 öğrencisi bulunan Aktuluk YİBO'nun hemen yanıbaşındaki mayınlı alan, sivil vatandaşların ve köylülere ait hayvanların girmemesi için tel örgüyle çevrilerek, uyarı levhaları asıldı.

Aktuluk YİBO'nun 300 metre kadar yakınında yer alan mayınlı alanın etrafı bugün sabah erken saatlerinde bölgeye giden İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler tarafından tel örgüler ile tamamen kapatıldı. Tel örgülerin bir çok yerine de mayın uyarı yazılı tabela asılırken, mayınlı saha içinde bulunan yüzlerce mayının temizlenmesine ise gerekli güvenlik önlemlerinin sağlanmasından sonra başlanacağı belirtildi.

Aktuluk Köyü'nde bulunan jandarma karakolunun, 2005 yılında taşınmasının ardından, karakol çevresinde, güvenlik amaçlı döşenen mayınlar olduğu gibi bırakılmıştı. Tunceli Barosu Yönetim Kurulu üyesi avukat Özden Eren Başkavak Gün, mayınlı bölgeye giderek yaptığı açıklamanın internet sitelerinde yayınlanmasından hemen sonra, Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Murat Kırkaya, Tunceli 4'ncü Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Akkaya da bölgeye giderek incelemelerde bulunmuştu. 

DHA


 
Bu haber toplam 3104 defa okunmuştur
yorulmuşlara yardım sevaptır
nazar tepoman
yol güzergahında yorulmuş pkk lılara ayran ikram etseler ya.ne de olmasa, ordaki ülke güvenliğinden sorumlu birlikler boş kalmasınklar...yakında kanka olacağınız elamanlar onlarda .çabanız boşa gitmez.
13 Mayıs 2013 Pazartesi 12:56
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri