Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK CHP'li vekili serbest bıraktı!

14.08.2012 19:09
PKK'lı teröristler tarafından kaçıralan CHP'li Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün serbest bırakıldı

PKK'nın kaçırdığı CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ü 48 saat sonra Tunceli'ye 45 dakika uzaklıktaki Aşağıtorunoba mevkiinde serbest bıraktı.

Yürüyerek karakola ardından Ovacık Kaymakamlığına giden Hüseyin Aygün eşi ve milletvekili arkadaşlarını haberdar etti.

PKK'ya yakınlığıyla bilinen bir internet sitesine açıklama yapan terör örgütü yöneticileri, Tunceli-Ovacık karayolunda kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün bugün serbest bırakılacağını duyurmuştu.

TUNCELİ VALİSİ AÇIKLADI

Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen, CHP Milletvekili Hüseyin Aygün’ün Ovacık ilçesinde serbest bırakıldığını açıkladı.
Ovacık’ın Aşağıtorunoba köyü yakınlarında serbest bırakılan CHP Milletvekili Hüseyin Aygün, köydeki jandarma karakoluna gitti.

"ÇOK MUTLUYUM  TEŞEKKÜRLER"

İlk olarak eşini arayan Aygün, daha sonra milletvekili arkadaşlarıyla telefonda görüştü. Aygün'ün ilk sözleri, "Çok mutluyum, destek olanlara teşekkürler" sözleri oldu.

OTOYLA TUNCELİ'YE GELİYOR

CHP'li Milletvekili Aygün'un otomobille karayolundan Tunceli'ye doğru yola çıktığı bildirildi.

GÜRSEL TEKİN: ÇOK MUTLUYUZ

Aygün'ün serbest bırakılmasıyla ilgili konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, sıcağı sıcağına duygularını şöyle ifade etti: "Sağlık durumu iyi, bir sıkıntı yok. Hüseyin Bey Türkiye'de klasik bir milletvekili değildir, böyle bir muameleye tabi tutanları şiddetle kınıyoruz."

"KARŞILAMAYA GİDİYORUZ"

CHP Milletvekili Müsüm Sarı şöyle konuştu: "Biz şu anda Tunceli merkezden çıktık karayoluyla Ovacık'a gidiyoruz. Yolda Hüseyin Aygün'le karşılaşacağız, onunla buluşacağız. Sayın Aygün'ün eşi şu anda benim yanımda. Henüz kendisiyle bir telefon bağlantısı kurulmuş değil. Muhtemelen 15-20 dakika sonra buluşacağız."

AYRINTILAR GELİYOR

Bu haber toplam 1462 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri