Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pkk çocuğu böyle kullanıyor...

27.05.2012 13:34
PKK yandaşlarının düzenledikleri eylemde, polislere atmak isterken yere düşürdüğü molotofkokteyliyle yanan G.D.'den çarpıcı itiraflar...

Adana Seyhan'nın Dağlıoğlu Mahallesi'nde terör örgütü PKK yandaşları, 23 Mayıs'ta yasa dışı sloganlar atıp, Bahçelievler Caddesi'ni yaya ve araç trafiğine kapattı.

Çoğunluğu çocuklardan oluşan 30 kadar gösterici, polislere de molotof kokteyli ve taş atarak saldırdı. Ekipler, saldırganlara panzerle müdahale etti. Bunun üzerine ara sokaklara kaçan çocuklardan G.D. (14), elindeki molotofu ateşledi, polise atmak istedi. Ancak elinden düşürünce kendisi alev aldı.

KOD ADI 'HAYRA'

Bir anda alev topuna dönen G.D.'yi yine ekipler kurtardı. Polis minibüsü ile hastaneye götürülen küçük çocuk, tedavisinin ardından sorgulandı. Daha önce terör örgütü adına gösteri yapmaktan 3 kez hakkında işlem yapılan G.D., "Hayra lakaplı biri var. Adı Hayrettin. Bana molotof kokteyli verdi. Polise atarsam 5 lira vereceğini söyledi" dedi.

Hayra kod adlı kişinin daha önce de polise molotof atmak isterken parmakları kopan bir çocuğu kandırdığı anlaşıldı. Polis zanlının peşine düştü.

Olayda, G.D.’ye ilk müdahaleyi polis yapmış ve alevler yangın söndürme tüpüyle söndürülmüştü. G.D. hakkında, korsan gösterilere katıldığı için 3 kez işlem yapıldığı anlaşıldı. 

Bu haber toplam 4440 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri