Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK çocukları terör eylemleri için böyle kandırdı!

21.09.2015 12:39
Terör örgütü PKK'nın eylemlerden önce çocuklara 100'er lira vererek eyleme katılmalarını istediği ve daha sonra dağa kaçırdıkları ortaya çıktı.

Bölücü terör örgütü PKK'nın düzenlediği eylemlerde şok bir ayrıntı ortaya çıktı. Emniyet güçleri ve İnsan Hakları İzleme Örgütü'nün yaptığı araştırmalarda PKK'nın çocukları eylemlere yönlendirdiği ortaya çıktı.

Emniyet güçleri terör örgütü PKK’nın düzenlediği eylemlere katılan çocukları araştırdığında çarpıcı bir gerçekle karşılaştı. Gösterilerden birkaç gün önce ortaya çıkan ‘abi ve abla’lar, 100’er lira dağıttıkları çocukları eylemlere yönlendiriyor. Büyük yaşta olanlar önce silahla tanıştırılıyor sonra dağa çıkarılıyor.

pkk-cocuklari-teror-eylemleri-icin-boyle-kandirdi!.jpg

PKK'DA YER ALAN EN KÜÇÜK ÇOCUK 7 YAŞINDA

Çocuk Asker Kullanımını Durdurun Koalisyonu’nun raporunda ise PKK içinde 10 bine yakın aktif çocuk terörist bulunduğu ve bunlardan özel silahlı çocuk birlikleri oluşturduğu bilgisi yer aldı. Buna göre "3 bölükten oluşan 'Tabura Zaroken Şehit Agit' adlı çocuk taburunun, teoride, yaşları 8 ila 12 arasında değişen 5 çocuktan oluşan komite tarafından idare edilmesi kararlaştırıldı. PKK içinde yer alan en küçük çocuğun 7 yaşında olduğu tespit edildi."

UNICEF: SUÇTUR

Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu kentlerinde son dönemde terör örgütü PKK tarafından düzenlenen eylemlerde ve güvenlik güçlerine yönelik saldırılarda en önde bulunan çocukların kimliklerini belirleyen emniyet istihbarat birimleri, bu çocuklar ve aileleriyle görüştü. Çocukların ifadelerine göre, daha önce hiç tanımadıkları ‘abi ve ablalar’ eylemlerden birkaç gün önce ortaya çıkarak çocuklarla yakınlık kuruyor. Ortalama 100 lira verdikleri çocuklardan eylemlere katılmasını isteyen teröristler, yaşları daha büyük olanlara ise silah veriyor. Silah verilen çocuklar daha sonra örgüt tarafından kandırılarak dağa kaçırılıyor.

pkk-cocuklari-teror-eylemleri-icin-boyle-kandirdi!.20150921092625.jpg

ÇOCUKLAR ÇATIŞMALARDA KULLANIYOR

Bu yıl 14 Ağustos'a kadar 12 yaşında 5, 13 yaşında 25, 14 yaşında 57, 15 yaşında 166, 16 yaşında 224, 17 yaşında da 452, toplamda 929 çocuk için yakınları tarafından"Çocuğumuzu terör örgütü PKK kaçırdı" şeklinde güvenlik güçlerine başvuru yapıldı. Son 2 yılda PKK'nın 18 yaşından küçük toplam 2 bin 52 çocuğu kandırarak dağa kaçırdığı yönünde emniyet güçlerine başvuru yapıldı.

"ÇOCUKLARI KULLANMAMA SÖZÜ YERİNE GETİRİLMİYOR"

İnsan Hakları İzleme Örgütü, 22 Temmuz 2015'te, PKK'nın Suriye'deki silahlı kolu YPG'nin, verdiği sözlere rağmen çocuk terörist kullanmaya devam ettiğini duyurdu. İnsan Hakları İzleme Örgütü'nün yaptığı açıklamada, "Kuzey Suriye'yi kontrol eden Kürt silahlı grubu, bazı ilerlemelere rağmen, 18 yaş altı kız ve erkek çocukları çatışmalarda kullanmama ve çocuk militanların salıverilmesine dair verdiği sözleri yerine getirmiyor" ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 2364 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri