Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK Depremi de Sabote Etti

24.10.2011 18:52
Terör örgütü PKK, Van'da meydana gelen depremi bile sabote etti. Sosyal medyada yardım amacıyla duyurulan hesap numaralarına dikkat !

Sosyal medyada yardım amacıyla duyurulan bazı hesap numaralarının, PKK'ya lojistik destek veren gayri resmi dernek ve kurumlara ait olduğu ortaya çıktı.

Bugün merkezi Van'ın Erciş ilçesi olmak üzere meydana gelen depremde zarar gören ailelere yardım edilmesi için sosyal ortamda pek çok hesap numaraları yayınlanıyor. Ancak paylaşılan bazı hesap ve telefon numaralarının PKK ya lojistik destek veren vakıflara ait olduğu ortaya çıktı.Yani depremden zarar gören insanlarımıza yardım etmek isterken, eli kanlı terör örgütüne bilmeden yardım ediyor olabilirsiniz.

Yardımlarınız için Türk Kızılayı ve Başbakanlık Acil Koordinasyon Merkezi tarafından açıklanan hesap numaralarını kullanabilir ve telefonlarından bilgi alabilirsiniz:

Bakanlık Kriz Masası'nın telefon, faks ve e-posta irtibat numaraları/adresleri şöyle:

Telefon: 0312-248 7000 (10 hat)

Faks: 0312-292 2751

e-posta: kriz1@mfa.gov.tr, kriz2@mfa.gov.tr, kriz3@mfa.gov.tr, kriz4@mfa.gov.tr, kriz5@mfa.gov.tr, kriz6@mfa.gov.tr, kriz7@mfa.gov.tr, kriz8@mfa.gov.tr"

Dışişleri Bakanlığı Çağrı Merkezi'ne gelecek telefonların da kriz masasına yönlendirileceği bildirildi. 

Bu haber toplam 2292 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri