Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK Deprem Yardımına Göz Dikti!!!

01.11.2011 15:51
Deprem sonrası yurt genelindeki dayanışma ortamından rahatsızlık duyduğu istihbaratı alınan PKK, şimdi de Van’daki depremzedelere yapılan yardımlara da göz dikti.

Terör örgütü PKK Van’daki depremzedelere yapılan yardımlara da göz dikti. PKK güdümündeki bazı dernekler, Doğu Anadolu kentlerinde yaşayan vatandaşlardan “depremzedelere yardım “ adı altında malzeme toplayıp terör örgütünün ihtiyacını karşılıyor.

Van ve Erciş’te depremden zarar görenlere yardım kampanyaları artarak devam ederken, bölgeye yapılacak yardım miktarının Kurban Bayramı döneminde daha da artması bekleniyor.

PKK'nın yurt genelindeki “dayanışma” ortamından rahatsızlık duyduğu ve bu nedenle güvenlik güçlerine saldırarak atmosferi tersine çevirmek istediği bilgisi istihbarat raporlarına yansıdı.

PKK’nın bazı sivil uzantılarının, birçok yörede vatandaşlardan “depremzedelere yardım” adı altında yardım malzemesi toplamaya başladığı bildirildi. Bu yardımların, KÜRDİ-DER, İDAY- DER, DYG, GÖÇ- DER, MKM, TUAD, HEYVA SOR, DÖDER, MEYA-DER, gibi, PKK’nın güdümündeki derneklerce toplandığına dikkat çekildi. KCK mensuplarının da, BDP’li belediyelerin adını kullanarak yardım topladıkları vurgulandı.

Yardımların göstermelik olarak küçük bir bölümünün depremzedelere dağıtıldığı, büyük bölümünün ise PKK’nın ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla saklandığı öğrenildi.

Habertürk
 

Bu haber toplam 1520 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri