Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye'yi sarsacak iddia

27.01.2011 00:24
Terör örgütü PKK çok kritik zamanlarda çok sansasyonel eylemler yaptı. Yapmaya da devam ediyor. Peki örgüt, zaman ayarlı bu eylemleri yaparken bazı derin güçlerden talimat almış olabilir mi?
Türkiye Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın "Bazı askerler bana savaşı tırmandırın dedi" iddiasını duydu daha bir kaç gün önce. Böyle bir şey olabilir miydi?

Ergenekon Soruşturması ile birlikteterörörgütü PKK'nın derin güçler tarafından yönlendirildiğine ilişkin çok önemli bilgiler ortaya çıktı. "Heron İhaneti" ise Türk Silahlı Kuvvetleri'nin şerefli üniformasını giyen yarbay ve amiral rütbesindeki bazı subayların PKK'lıları koruma adına neler yaptıklarını deşifre etti.
Gölcük Donanma Komutanlığı'nda yapılan aramada ele geçen bu belge de Öcalan'ın iddialarıyla örtüşüyor. Belgenin adı "Görev İlerleme Durumu". Altında Balyoz sanığı Kadir Sağdıç'ın adının yer aldığı dokümanda başta PKK veDHKP-Colmak üzere sol örgütlerin nasıl yönlendirildiği anlatılıyor. Deniz Kurmay Yarbay Koray Özyurt'a verilen görev ihaneti gözler önüne seriyor.

Balyozcuların ihanete "görev" demeleri dikkat çekici. Bir başka dikkat çeken nokta "eylemlerin istenen zamanda ve istenen gruplar aleyhine" yönlendirilebileceğinin söylenmesi. İşte tam bu noktada biraz geriye gidip bazı sorular sormak gerekiyor. Çünkü terör örgütü PKK çok kritik süreçlerde çok sansasyonel eylemler yaptı.

"Cumhurbaşkanlığı Referandumu" arefesindeki Aktütün baskını, Tokat Reşadiye'de askeri araca saldırılması, Hatay Dörtyol'da yaşananlar, Ahmet Türk ve Başbakan RecepTayyip Erdoğangörüşmesi öncesi patlayan mayınlar "zaman ayarlı" provokasyonlardan sadece bir kaçıydı..

Şimdi cevabı asıl merak edilen sorur şu? Öcalan'a "Savaşı tırmandırın" diyen kimdi? Ve Balyoz sanıkları ile terör örgütüne akıl verenler arasında nasıl bir bağlantı var? Bu soruların elbette bir cevabı var. Ve muhtemel ki Balyoz davaları bittiğinde kamuoyu bu soruların cevabını öğrenecek.


SAMANYOLU HABER TV

 

Bu haber toplam 2244 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri