Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK, Diyarbakırlıları tehdit etti

19 Şubat 2009 / 19:05
Terör örgütü PKK, Başbakan'ı karşılamamaları için Diyarbakırlıları tehdit etti
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hafta sonu Diyarbakır'a gelecek olması halkı heyecanlandırırken, terör örgütü sempatizanları korsan gösterilere hazırlanıyor.

Başbakan'ı karşılamaya hazırlanan Diyarbakırlıları tehdit eden terör örgütü PKK, "Erdoğan'ı karşılamaya gidecek olan herkes bilmelidir ki, bu akan kandan onlar da sorumludur." açıklamasını yaptı.

Diyarbakır'daki sivil toplum örgütleri, "Gerginlik istemiyoruz, olaylardan zarar görüyoruz" mesajını verirken, terör örgütü PKK sokak eylemleri için çağrıda bulunmaya devam ediyor.

Diyarbakır'a 7 ay aradan sonra şehre gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için hazırlıklar devam ediyor. Terör örgütü PKK'nın seçim öncesi bölgede provokatif eylemlerde bulunacağı istihbaratı üzerine güvenlik güçleri Diyarbakır'da önleyici kolluk hizmetini arttırdı.

Kendilerine Amed Demokratik Halk İnisiyatifi adını veren bir grup ise gelmeyi planlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı bu topraklarda istemediklerini belirterek, "Erdoğan'ın Diyarbakır'da geçeceği her mahalle her sokak bir eylem bir direniş yeri olmalıdır." çağrısını yaptı.

Başbakan'ın 15 Mayıs 2008 tarihinde GAP Eylem Planı'nı açıklamak için geldiği Diyarbakır'da sempatizanlar korsan gösteriler düzenlemiş, şehir merkezinde çöpler toplanmamıştı.

Kendisine halk inisiyatifi adını veren sözde grup, terör örgütü PKK'nın yayın organlarına yaptığı açıklamada, Diyarbakır halkını tehdit etmeye devam ediyor. Açıklamada, "AKP'nin kirli oyununa alet olan ve Erdoğan'ı karşılamaya gidecek olan herkes bilmelidir ki bu akan kandan onlar da sorumludur. AKP yandaşları bilmeli ki 21 Şubat günü sıradan bir gün olmayacaktır." denildi.


DTP'LİLER GERMEYE DEVAM EDİYOR


Bu arada terör örgütü PKK'nın yanı sıra DTP'liler de cumartesi günü için halkı eyleme çağırdı.

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, dün "Başbakan'ın gelecek ama halkımız orada olmayacak" demişti. Bugün ise DTP Milletvekili Selahattin Demirtaş bu çağrıyı yeniledi. Demirtaş katıldığı seçim bürosunun açılışında, "Başbakan hafta sonu gelip ne diyecek. 'Çocuk da olsa, kadın da olsa gereken yapılacak', 'Ya seveceksin, ya terk edeceksin' diyen Başbakan bu lafların muhatabı olan Kürtlere gelip ne yalanlar söyleyecek." ifadelerini kullandı.

Başbakan'ın, Diyarbakır sokaklarının çöple dolu olduğu sözlerini hatırlatan Demirtaş, "Sokaklarda AK Parti'nin ırkçı saldırılarının kirliliği var. Bu seçim, belediyecilik seçimlerinin ötesinde inkara ve saldırılara verilecek cevaptır." şeklinde konuştu.


habervaktim
Bu haber toplam 876 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri