Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK en büyük zararı Kürtlere veriyor

02.08.2015 12:11
Kürtleri savunduğunu iddia eden terör örgütü, yollara barikat kurup vatandaşın geçişini engelliyor, ambulansları tarıyor, hastane bahçelerine bomba atıyor

Özellikle son 12 yılda devlet, Doğu ve Güneydoğu'ya tarihte görülmemiş kadar yatırım yaptı. Havaalanları, barajlar inşa edildi, yollar yenilendi. Sağlık hizmetleri halkın ayağına kadar götürüldü. Sözde Kürtler için mücadele ettiğini öne süren terör örgütü PKK ise, bu yatırımları engellemek için her şeyi yaptı. 25 gün içinde vatandaşı korumak için canla başla mücadele eden 16 güvenlik görevlisini şehit etti; 4 sivili de öldürdü, 43 kişiyi yaraladı. Bununla da yetinmedi; yollara barikat kurup halkın geçişini engelledi, ambulansları taradı, hastane bahçelerine bomba yerleştirdi.   İşte sadece dün yaşanan olaylar...- PKK mensubu 8-10 kişilik bir terörist grup, 50-60 aracı durdurarak Tunceli-Pülümür karayolunu trafiğe kapattı; iki tır ve bir kamyonu yaktı. El yapımı patlayıcı patlatarak karayolunu çökertti. 
- Teröristler, patlayıcılarla trafolara zarar vererek elektriği kesti ve Hakkari-Çukurca karayolunu kesti. Yol üç gündür kapalı. Hastası olan ve acilen bir yere gitmek isteyen bölge halkı, ulaşım imkanından mahrum bırakıldı. 
- Bitlis'in Hizan ilçesinde Suruç'taki terör saldırısını bahane eden yüzleri maskeli grup, Türk Telekom'un şubesini camlarını kırarak ateşe verdi.
- PKK'lıların son 10 günde 2 kez kestiği Erzurum-Iğdır karayolunun Karakurt-Kağızman arası, güvenlik nedeniyle ulaşıma kapatıldı. Teröristler, yolcu otobüsü ve diğer araçlardaki yaklaşık 70 kişiyi rehin aldı, 1 saat sonra bıraktı. 
- Bitlis Güroymak ilçesi Kaleli köyünde, Güroymak Sulama Göleti şantiyesinde bulunan 4 konteyner, 1 iş makinesi, bir kamyonet yakıldı. 
- Tunceli'de zırhlı polis aracının üzerinden geçtiği köprü uzaktan kumandalı patlayıcı ile tahrip edildi. Yıkılan köprü üzerinde bulunan ve Munzur Çayı'na düşen zırhlı araçtaki polisler hafif yaralandı.

Bu haber toplam 1206 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri