Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güneydoğu'da 15 Ağustos alarmı

12.08.2012 17:20
PKK'nın, ilk silahlı eylemi yaptığı gün olan 15 Ağustos'ta yapacağı kanlı eylem planı deşifre oldu.

PKK'nın, 1984'te ilk silahlı eylemi yaptığı gün olan 15 Ağustos'un yıldönümünde ses getirici kanlı eylem planı yaptığı istihbaratı alınınca Güneydoğu'da güvenlik alarmı verildi.

TALİMAT VERİLDİ

Terör örgütü PKK'nın, 15 Ağustos 1984'te Siirt'in Eruh ilçesinde yaptığı ilk silahlı eylemin yıldönümünde ses getiricek eylem yapma hazırlığında olduğu istihbaratı alındı. Örgüt liderlerinin Kuzey Irak'ınKandil dağından Türkiye sınırları içerisindeki alt kadrolarına telsizle "15 Ağustos'u yaşatmak için asker polis hedef gözetmeksizin iftar saatlerine denk gelecek eylemler yapın" talimatı verildiği belirlendi.

 ACİL KODLU BİLGİ

Alınan eylem bilgisi MİT, jandarma ve emniyet istihbarat tarafından paylaşıldı. Kanlı eylem bilgisi geçtiğimiz hafta acil kodu ile İçişleri Bakanlığı ve Kamu Güvenliği Müsteşarlığı'na iletildi.

 

ASKER-POLİS TEYAKKUZDA

Kanlı saldırılar hedefleyen örgüt mensuplarının engellenmesi ve yapılacak saldırıların önüne geçilmesi için kırsalda asker, kent merkezlerinde ise polis teyakkuza geçirildi. Yollarda haftasonu dahi uygulamalar başlatılırken, cumhuriyet başsavcılıklarından alınan izin ile güvenlik güçleri şüpheli gördükleri araç, ev ve kişileri arıyor.

Bu haber toplam 2416 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri