Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit evinin elektriği borçtan kesikmiş

20.10.2011 14:46
PKK’nın Çukurca saldırısında şehit olan Piyade Çavuş Birol Elmas’ın, annesi ve biri engelli 3 kardeşinin yaşadığı evin elektriğinin, borç yüzünden kesik olduğu ortaya çıktı. Şehit haberinin gelmesi üzerine eve gelen bir ekip elektriği açtı.

Çukurca’da terhisine 120 gün kala şehit olan Birol Elmas’ın Karakamış Mahallesi’ndeki tek katlı evinin elektriği, birikmiş borcundan dolayı Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından bir süre önce kesildi.

YARDIMLA GEÇİNİYORLARDI
Karakamış Mahalle Muhtarı Adil Kaplan, şehit çavuş Birol Elmas’ın babasını yıllar önce kaybettiğini, annesi Mübyen Elmas’ın biri özürlü olan, biri kız 2’si erkek 3 çocuğuyla yaşadığını belirterek, ‘Yardımlarla geçiniyorlardı. Ailenin Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.ye bin 200 lira borcu vardı. Bu borcu taksit yaptılar. Yine ödeyemediler. Sonra borç 2 bin liraya çıktı. Bunun üzerine de kestiler. Karanlıkta oturuyorlardı. Şehit haberi gelince de SEDAŞ ekibi gelerek eve elektrik verdi" dedi.

Bu haber toplam 1736 defa okunmuştur
"ŞEHİTLİKLE GELEN ELEKTRİK !.."
zırterenköy
MEDYA’DAN: Çukurca’da şehit düşen Piyade Çavuş Birol Elmas’ın,Adapazarı’ndaki yoksul evlerinde borç yüzünden kesik olan elektrikleri,şehit düştüğü haberi gelince açıldı… ZIRTERENKÖY’DEN: Bu vatan için canını seve seve veren kahraman şehitlerimizi,bu millet asla unutmaz!.. Ama ey kahraman Birol,biliyormusun seni elektrik şirketi de unutmadı ve evinin borç yüzünden kesmiş oldukları elektriklerini,sen şehit olduktan hemen sonra açtılar… Ama Birol,onlara da hak ver!.. Senin şehit olacağını bilemezlerdi ki,bu hiç hesapta yoktu!.. Senin bu vatan için gencecik yaşında,gözünü kırpmadan canını vereceğini bilseler,hiç evinin elektriğini keserlermiydi?.. Sen,belki de bu olanları görüyor ve “Ah,keşke daha önce şehit olsaydım da,anam ve kardeşlerim karanlıktan daha önce kurtulsalardı” diye düşünüyorsundur… Huzur içinde uyu,yoksul KAHRAMAN… www.zirterenkoy.com
21 Ekim 2011 Cuma 11:00
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri