Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK, HDP mitinginde bomba patlatacaktı

13.10.2015 03:02
Türkiye'yi şok eden Ankara patlamasının arkasında üç terör örgütü üzerinde durulurken, DAEŞ ve DHKP-C örgütlerinin ismi bir adım daha öne çıktı. PKK'nın ise kendi siyasi kolu HDP'ye saldırmayacağı algısı oluşturuldu. Ancak geçen ay Viranşehir'de gerçekleş

Türkiye'yi şok eden Ankara patlamasının arkasında üç terör örgütü üzerinde durulurken, DAEŞ ve DHKP-C örgütlerinin ismi bir adım daha öne çıktı. PKK'nın ise kendi siyasi kolu HDP'ye saldırmayacağı algısı oluşturuldu. Ancak geçen ay Viranşehir'de gerçekleşen bir olay,PKK'nın HDP'yi de hedef alabileceğini kanıtladı.

SEÇİM PROPAGANDASI İÇİN...

14 Eylül'de Urfa'nın Viranşehir ilçesinde sahte bir ihbarı araştıran emniyet, bir parka bomba koyan 5 teröristi yakaladı ve çok sayıda bomba ele geçirdi. Ertesi gün ise bu parkta HDP'li vekil ve bakanların katılacağı bir özyönetim ilanı gerçekleştirileceği ortaya çıktı. Yakalanan PKK'lılar da patlamanın suçunun devlete atılarak HDP'nin mağdur gösterileceği ve olayın bir seçim propagandasına dönüşeceğini itiraf etti. Ankara'daki miting öncesi gerçekleşen patlamada HDP kortejinin hedef alınması, saldırıda PKK parmağı olabileceği ihtimalini de güçlendirdi.

Takvim

Bu haber toplam 3366 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri