Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK İLE İLGİLİ ŞOK İSTİHBARAT RAPORU

29.10.2011 18:02
PKK, son operasyonda büyük darbe aldı. Bölücü örgüt intikam peşinde. Moral bozukluğunu gidermek için de çok büyük bir eylem hazırlığındalar. İşte şok istihbarat raporu...

 

Çukurca'da 24 askerin terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesi sonrası bölgede hava destekli büyük bir operasyon başlatan güvenlik güçleri, PKK'ya büyük kayıplar verdirdiler.

Özellikle yıllardır, -15 yıl olduğu iddia ediliyor- girilmeyen Kazan Vadisi'nde PKK'ya büyük bir darbe vuruldu.

Yeni Akit Yazarı Yener Dönmez, bugünkü yazısında çok çarpcı bir istihbarat raporunu paylaştı. Dönmez, edindiği istihbarat bilgisine göre bölücü örgütün Kazan Vadisi'nde aldığı ağır darbe sonucu bir intikam arayışı içinde olduğunu ve örgütteki moral bozukluğunu gidermek için Çukurca'dan daha büyük bir saldırı planı içinde olduğunu yazdı.

Dönmez, yazısında terör örgütünün saldıracağı muhtemel üç yerin ismini de verdiği yazısında eğer bu noktadan sonra bir saldırı gerçekleşirse bunun ihmal değil ihanet olacağını vurguladı...

İşte Yener Dönmez'in gündeme bomba gibi düşecek yazısı;

İntikam İçin Gelecekler

Bölücü örgütün Kavaklı ve Kazan Vadisi bölgelerinde aldığı ağır darbeler sonrası, intikam arayışında olduğu bilgilerini edindim.

Örgütteki moral çöküntüsünü gidermek amacıyla Çukurca saldırısından daha büyük bir eylem planı içerisinde olduğu bilgisini aldım.

BU İSTİHBARAT RAPORUNA DİKKAT

Hakkari bölgesindeki güvenlik güçlerine, son 15 gündür, Şemdinli civarında yoğun bir terörist hareketliliğinin olduğu yönünde çok fazla sayıda istihbarat rapor ediliyor.

İNTİKAM İÇİN EYLEM HAZIRLIĞINDALAR

Edindiğim özel bilgilere göre, şu anda Şemdinli ve çevresinde küçük gruplar halinde 200 kadar teröristin bulunduğu, Şemdinli sınırının diğer tarafında da yine 200 teröristin aynı şekilde hazır beklediği ve eylem hazırlığında oldukları güvenlik güçlerimizce tespit edilmiş durumda.

Bölücü örgütün öncelikli hedefleri arasında, şu askeri ve sivil yerler bulunuyor:

1-Şemdinli ilçesi Derecik Beldesi’nin güneyinde bulunan Samanlı üs bölgesi,

2-Tekeli Sınır Taburu,

3-Şemdinli İlçe Merkezi.

Bu bilgiler gelen istihbaratlar sonucunda belirlendi.

Yine bana gelen bilgilere göre, Şemdinli halkı gelişmelerden çok tedirgin.

TEDBİR ALINIYOR MU?

Tüm bu gelişmelere ve çok sayıda istihbarata rağmen, Çukurca saldırısı öncesinde olduğu gibi, şu anda da yeterli askeri tedbirin alınmadığı, herhangi bir faaliyet planlanmadığı ve operasyon hazırlığının olmadığı bilgisine ulaştım. Bunca istihbarata rağmen, Yüksekova Tümen Komutanlığı’nca alınması gereken tedbirlerin yerine getirilmediği, bu durumun da büyük zafiyete neden olduğu gelen bilgiler arasında.

DEPREM PKK'NIN UMRUNDA BİLE DEĞİL

Çukurca saldırısında olduğu gibi son zamanlardaki, birçok eylemin emrini veren Bahos Erdal’ın, telsiz görüşmelerinde, örgüte eylem emri yağdırdığı, Van’da meydana gelen depremin umurlarında bile olmadığı elde edilen başka bir bilgi.

ASKERİ YETKİLİLER NE DİYOR?

Askeri yetkililer Hakkari’nin her bölgesinde eş güdümlü operasyonlar yapılmasının ve kış şartları bölgeye hakim olmadan önce yapılacak olan büyük operasyonlarla terör örgütünün, bölgedeki etkinliğinin tamamen yok edilmesinin çok önemli olduğu vurgusunu yapıyorlar.

Kış tertiplenmesine giremeyen bölücü örgütün çok ağır yara alacağı ve bir daha belini doğrultamayacağı ifade ediliyor.

KAZAN VADİSİ'NDE HALEN 100 CİVARINDA TERÖRİST VAR

Yine bölgedeki operasyonların kalıcı olmasının gerektiği, en son Kazan Vadisi operasyonunda bile son darbenin vurulamadığı ve Kazan Vadisi bölgesinde halen 100 kadar teröristin varlığını devam ettirdiği bilgisi not düşülüyor.

Hakkari bölgesinde şu anda operasyonel bir birliğin olmadığı ve acilen bölgeye terörle mücadelede etkin olacak profesyonel bir birliğin kalıcı olarak yerleştirilmesinin çok önemli olduğu bilgisi üzerinde duruluyor.

HAVA DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ

Ayrıca yapılan operasyonlarda hava desteğinin öneminin son operasyonlarda çok daha iyi anlaşıldığı ve hava desteğinin daha etkin bir şekilde kullanılmasının önemi aktarılıyor.

Diyeceğim şu ki:

Bu kadar acının üstüne ikinci bir Çukurca saldırısı yaşamaya Türkiye’nin tahammülü yok.

Eldeki bütün imkanlar verimli biçimde kullanılmalı.

İstihbaratlar adam gibi değerlendirilmeli.

Şemdinli’de küçük gruplar halinde bekleyen teröristler, uygun zaman ve kötü hava şartlarını gözetmekteler saldırı için.

Burada korumasız, gel saldır diye davetiye yapan bir sürü üs bölgesi ve karakol var.

Üç bölgeye yönelik net saldırı istihbaratını sizlerle paylaştım.

Şemdinli kırsalına derhal büyük operasyon yapılmalı.

Bu noktadan sonra bir saldırı gerçekleşirse ihmal değil, ihanet telakki edilecektir.

Benden söylemesi.
 

Bu haber toplam 1888 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri