Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK Kampları Bombalanıyor

02.11.2011 14:25
Diyarbakır'da, 13 askerin şehit edildiği Silvan ilçesi Bayrambaşı beldesi kırsalında operasyon ve Hakkari Şemdinli'den PKK kamplarına top atışları başladı

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi Koçyiğit bölgesinde konuşlu bulunan askeri birliklerden, Irak'ın kuzeyindeki PKK'nın Basyan ve Balkaya kamplarına doğru yoğun top atışları yapıldı.

Top atışlarının yanı sıra aynı bölgede yoğun uçak ve helikopter trafiği de yaşandı.

Şemdinli İlçesi Derecik Beldesine bağlı Koçyiğit bölgesinde konuşlu askeri birliklerden PKK'nın Kuzey Irak tarafında kalan Basyan ve Balkaya kamplarına dün akşam saatleride yoğun top atışı yapıldı. Atılan obüs topları Derecik Beldesi'nde de duyuldu. Aynı saatlerde bölgede yoğun uçak ve helikopter trafiği meydana gelirken, sikorsky helikopterler ise bölgeye asker sevkiyatı yapıldığı bildirildi.

13 şehit verilen yerde büyük operasyon

Diyarbakır'da, 14 Temmuz'da 13 askerin şehit edildiği Silvan ilçesi Bayrambaşı beldesi kırsalında büyük bir operasyon başlatıldı.

Operasyonda, PKK'lı grup ile çatışma yaşanırken, sabahın erken saatlerinde bölgenin Kobra helikopterleri tarafından havadan bombalandığı belirtildi.

Silvan ilçesine bağlı Bayrambaşı beldesi Dolapdere köyü kırsalında büyük bir operasyon başlatıldı. İç güvenlik harekatı kapsamında gerçekleştirilen ve Jandarma özel harekat timlerinin de katıldığı operasyonda, sabah saatlerinde çatışma çıktı.

KOBRALAR OPERASYONA DESTEK VERDİ

Bölgede kış üstlenmesi için hazırlık yapan PKK'lı grubun etkisiz hale getirilmesi için gerçekleştirilen operasyona, Diyarbakır'dan kalkan Kobra helikopterlerinin havadan destek verdiği öğrenildi.

14 Temmuz'da çıkan ve 13 askerin şehit edildiği alanı da kapsayan operasyon bölgesini helikopterlerin sürekli havadan bombaladığı öğrenildi.Yetkililerden başlatılan operasyon ve çıkan çatışma hakkında bir açıklama yapılmazken, yerel kaynaklar çatışmaların devam ettiğini söyledi.

Bu haber toplam 1664 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri