Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK Kandil'de Bile Kaçacak Delik Arıyor!

16.09.2011 11:32
PKK’ya yönelik kara harekâtı ihtimali, örgütte paniğe neden oldu. Yaşadıkları mağaraları terk eden teröristlerin, taş delme cihazlarıyla yeni ve daha derin mağaralar oluşturduğu öğrenildi.

Kandil’e yönelik hava operasyonun ardından hükümet kanadından gelen “Kara harekatı her an olabilir” şeklindeki açıklamalar, terör örgütü PKK kanadında paniğe neden oldu. Bu kapsamda örgütün, muhtemel operasyona karşı önlemler aldığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre; PKK, sınıra yakın kamplarının etrafını, kara birliklerine karşı mayınladı. Bazı kampların yerlerini de değiştirdiği belirtilen terör örgütü, helikopterlerin inmesi muhtemel düzlük alanların çoğuna da mayınlar döşedi. Kamplardaki terörist sayısı azaltılarak birçok örgüt mensubu Kandil ve çevresindeki köylerde yaşamaya başladı.

HİLTİLERLE KANDİL’E MAĞARA

Sınırın sıfır noktasına askeri birliklerin sevkiyatı sürüyor. Sınırdaki gözetleme kuleleri ile bölge tam zamanlı olarak denetim altına alınırken askeri sevkiyat ve hazırlıklar PKK kanadını telaşlandırdı.

PKK, önlem olarak silah ve mühimmatlarını yığdığı ve barınma amaçlı kullandığı Kandil dağındaki mağaraların birçoğunu terk etti. Taş delme aracı olan ‘hiltilerle’Kandil dağına daha derin ve geniş birçok mağara açıldığı öğrenildi. Teröristlerin güvenli bölgeler oluşturmaya çalıştığı kaydedildi. Daha küçük birlikler halinde hareket ettiği aktarılan teröristler, kayıpları azaltmak için kamplardaki yoğunluğu da köylere doğru kaydırdı.

BİR TANE MOBESE YOK

Irak’ın kuzeyindeki Kandil, Hakurk, Zap, Avaşin ve Basyan bölgelerindeki PKK kampları etrafında mayınlarla önlem alındığı belirtildi. Teröristlerin Türkiye’ye geçiş noktalarına yakın noktalarda bulunan bu terör yuvalarının etrafı mayınlarla çevrildi. Kara harekatı durumunda, PKK’nın üst yapılanması olan KCK’nın gençlik yapılanması Öz Savunma Birlikleri’yle (HPG) Doğu’da eylem hazırlığında olduğu belirtildi. HPG’li teröristlerin kanlı eylem planlarına karşın terörle mücadelenin yoğun yaşandığı sınıra yakın ilçelerin hiçbirinde V kamerası olmadığı öğrenildi. Bu durumun Türkiye’ye sızan PKK’lıları takip etmekte sıkıntıya yol açtığı belirtildi. Bölgede mayınlara karşı geliştirilen Kirpi adlı zırhlı araç ile ağır silah ve teknolojik imkana sahip olmayan polislerin şehirlerde PKK’ya karşı savunmasız kaldığı vurgulandı.

Bugün

Bu haber toplam 1558 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri