Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK KÜRTÇE EĞİTİM VERİLEN OKULU YAKTI

23.10.2012 12:52
Terör örgütü PKK okullara yönelik saldırılarını devam ettiriyor. Fakat bu kez PKK'lı teröristler Kürtçe eğitim de verilen okula saldırdı.

Terör örgütü PKK, Doğu ve Güneydoğu’da okul yakmaya devam ediyor. Son 2 ayda 22 okul yakan PKK’lı teröristlerin hedefinde bu kez Kürtçe eğitim de verilen Van’ın Hacıbekir Mahallesi’ndeki Vangölü İlköğretim Okulu vardı.

26 öğretmenin görev yaptığı ve yaklaşık 900 öğrencinin eğitim gördüğü okulda 40 bin liralık maddi hasar oluşurken eğitime ara verildi.

Okula gece geç saatlerde camı kırarak giren PKK’lılar, idare bölüm ile öğretmenler odası ve bilgisayar dersliğini benzin dökerek ateşe verdi. Oda ve dersliklerdeki masa ve sıralar ile bilgisayarların alev alması sonucu çıkan yangında, okulun iç duvarlarının bir bölümü de yıkıldı.

PKK’lılar, okulun duvarlarına da ‘Ya anadil ya da hiç’, ‘Biji PKK’ şeklinde sloganlar yazarak, güvenlik kameralarını tahrip ettiler.

Fakat saldırının gerçekleştirildiği Vangölü İlköğretim Okulu’nda iki 5. sınıfta 67 öğrenciye, velilerinin isteği doğrultusunda Kürtçe ders veriliyor. 

Bu haber toplam 3060 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri