Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK, Kürtlerin mallarına el koyacak!

19.09.2015 01:32
PKK'nın Suriye kolu PYD, kontrol ettiği bölgeden göç eden Kürtlerin gayrimenkullerine bedelsiz olarak el koyacağını açıkladı.

Kendisi dışında hiçbir Kürt partisi ya da gurubunu bölgede istemeyen ve bunları süren PYD halkın göç etmesini ise istemiyor. Halka göç etmemesi için baskı kuran teröristler, gidenlerin malvarlıklarına bedelsiz olarak el konulacağını açıkladı.

Suriye'den son zamanlarda çok sayıda kişinim Avrupa ülkelerine gitmesi PKK'nın Suriye kolu PYD'yi endişelendirdi. Bölgenin demografik yapısının değişmesinden endişe eden PYD, kontrolü altında tuttuğu bölgeyi terk edenlerin malvarlıklarına bedelsiz el konulacağını bildirdi.

Kürtlerin yoğun yaşadığı Suriye'nin kuzeyindeki bölgeden göç edenler Türkiye'ye ve Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'ne gidiyor. Birleşmiş Milletler rakamlarına göre 250 bin Kürt, Kuzey Irak'a sığınmış durumda. Türkiye'ye gelenler ise buradan Avrupa'ya geçmenin yollarını arıyor.

Öte yandan PYD'nin göç edenlerin mal varlıklarına el konulacağını açıklamasına yönelik tepkiler artıyor. Bölge medyasında bu konuda çeşitli tartışmalar yapılıyor. Bazı Kürt gazeteciler bu uygulamanın gasp olduğunu belirtiyor.

 
Bu haber toplam 1374 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri