Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte "PKK MEDYASININ" Gazeteciliği!!!

22.12.2011 14:09
PKK-KCK'nın medya ayağına yapılan operasyon, yine bazı yayın organları tarafından "gazeteciler tutuklandı" diye verildi. Peki bu durum saflıktan mı yoksa teröre destekten mi kaynaklanıyor?

 

Gazetecilik nerede başlar nerede biter? Gazetecilik ile terör örgütüne yardım, terör örgütüne üyelik arasındaki çizgi nedir?

Gerek Ergenekon soruşturmasında gerekse "PKK Medyasına" yapılan operasyonlarda malum koru sürekli, gazetecilik ile terör örgütü üyeliği arasındaki bu çizgiyi görmezden geldi.

Bir diğer konuda kişilerin ünvanlarının onların suç işlemeyeceğinin sanki garantisiymiş gibi sunulması.

Gazeteci suç işlemez, general suç işlemez, akademisyen suç işlemez...

Peki kimler suç işler?

Terörle mücadelede konsept değiştiren Türkiye son dönemde PKK-KCK'ya karşı başarılı operasyonlar gerçekleştiriyor. Kırsalda terör örgütüyle yapılan mücadelenin dışında şehirde PKK'nın çatı yapılanması KCK'ya yönelik operasyonlar çerçevesinde BDP'nin siyaset akademilerine, Öcalan'ın avukatlarına ve son olarak PKK-KCK'nın "Basın Komitesine" önemli operasyonlar gerçekleştirildi.

Önceki gün KCK'nın "Basın Komitesi"ne yapılan operasyonlarda önemli bilgiler ortaya çıktı. Terör örgütü yılda 38 milyon Euro'yu basın faaliyetleri için harcıyor. Ayrıca ROJ TV'nin bağlı olduğu Mezopotamya Broadcast Şirketi tarafından, birçok muhabiri son operasyonda gözaltına alınan PKK'nın yayın organları Dicle Haber Ajansı'na her ay 16 bin avro, Fırat Haber Ajansı'na da 13 bin avro gönderildiği ortaya çıktı.

Ancak "PKK Medyasına" karşı yapılan bu operasyonlar bazı gazeteler ve köşe yazarları tarafından yine eleştirildi.

Hürriyet'ten Mehmet Yakup Yılmaz, Milliyet'ten Aslı Aydıntaşbaş ve Derya Sazak, Radikal'den Tarhan Erdem, Taraf'tan Nabi Yağcı, "PKK Medyasına" yapılan son operasyonları köşelerinde eleştirdiler.

"PKK Medyasına" yapılan operasyonları basın özgürlüğü çerçevesinde ele aldılar ve gazetecilerin gazetecilik faaliyetlerinden dolayı gözaltına alındıklarını iddia ettiler.

Hiçbir meslek hiçbir kimseye suç işleme imtiyazı vermez. Sabah Yazarı Ersin Ramoğlu, son operasyonda gözaltına alınan kişilerin gazeteci değil terörist olduğunu, terör faaliyetleri nedeniyle gözaltına alındıklarını örnekler yazdı...

İşte Ersin Ramoğlu'nun "PKK'NIN EKMEĞİNE YAĞ SÜRMEYİN" diyerek meslektaşlarını uyardığını o yazısı;

* PKK'lı Vedat Acar tarafından Taksim'de gerçekleştirilen canlı bomba eyleminin talimatı ROJ TV'den verilmişti.

* 2010'da terör örgütünden kaçarak teslim olan Besime Mordeniz, KCK Basın Komitesi adına Dole Koge Kampı'nda muhabirlik yapmış, kamp yaşamını cazip göstermek için çektiği görüntüleri örgütün basın yayın organlarına ve ROJ TV'ye servis ettiğini itiraf etmişti. Mordeniz'in ayrıca PKK kamplarında silahlı eğitim alırken çekilmiş fotoğrafları da var.

* 23 Eylül 2011'de BDP Sultangazi İlçe Başkanlığı binasında yapılan KCK toplantısında bir örgüt mensubunun, "Pazar günü 8.30'da Sultangazi'de 4 mahallede eylem var. Sizde, böyle hani ROJ TV'nin altyazısında geçsin" şeklinde ifadeleri ele geçti.

KANDİL'DE BASIN-YAYIN KONFERANSI

* 2007'de Kandil'de gerçekleştirilen 4. Basın Yayın Konferansı'nda da PKK yanlısı basın yayın organlarında görevli örgüt mensuplarının, PKK, PJAK ve Mahmur kamplarında eğitim görmelerinin kararlaştırıldığı tespit edildi.

* 2001'den itibaren 2 yılda bir Kandil'de bulunan kamplarda basın yayın konferansı düzenlenerek KCK Basın Komitesi'nin yayın politikaları belirlendi.

Bu toplantılarda Abdullah Öcalan'ın gösterdiği yolda yayın çizgisinin belirlenmesi gerektiği anlatıldı. Basın yayın organlarının da Devrimci Karargah terör örgütü modeliyle yapılanması gerektiği belirtildi.

PKK MEDYASINA YILLIK 38 MİLYON EURO YARDIM

Ayrıca Öcalan'ın avukatlarına yönelik operasyonda ele geçirilen bir belgede Murat Karayılan, 60 milyon avroluk bütçenin 38 milyonunun basın faaliyetlerine harcandığını belirtiyor.

PKK YAYIN ORGANLARINA HER AY DÜZENLİ ÖDEME YAPILIYOR

ROJ TV'nin bağlı olduğu Mezopotamya Broadcast Şirketi tarafından, PKK'nın yayın organları Dicle Haber Ajansı'na her ay 16 bin avro, Fırat Haber Ajansı'na da 13 bin avro gönderildiği ortaya çıktı.

"EYLEMLERİ YAYIN KURULU TOPLANTISINDAN ÖNCE YAPIN"

Polisin teknik ve fiziki takibine takılan mesajlarda KCK Basın Komitesi'nin, Kandil'de bulunan örgüt yönetimine "Eylemleri yayın kurulu toplantısından önce yapın ki gündem olsun, haberlere yetiştirebilelim" mesajları gönderdiği belirlendi.
Teknik ve fiziki çalışmalarda KCK Basın Komitesi Başkanlığını Mustafa Karasu'nun, KCK Basın Komitesi Türkiye Sorumluluğu'nu ise Cemil Şerik'in yaptığı da tespit edildi.

BASIN KOMİTESİ NERELERDE FAALİYET GÖSTERİYOR

KCK Basın Komitesi, Türkiye, Avrupa, İran, Irak, Suriye, Rusya, Ermenistan ve kırsal alan olmak üzere 7 bölgede faaliyet gösteriyor.

Örgüt basını, PKK ve Öcalan propagandası, ajitasyon, dezenformasyon, bilgi kirliliği ve provokasyon amaçlı yayınlar yapıyor.

Ayrıca KCK Basın Komitesi'nin, örgüte katılım ve finansal destek propagandası, PKK/KCK gündeminin örgüt kadrolarına aktarılması, örgüt sempatizanlarının sokak eylemlerine yönlendirilmesi, Türk-Kürt ayrışması ve çatışma çıkarma amaçlı yayınlar yaptığı açıkça ortada…

GAZETECİ DEĞİL PKK MİLİTANLARI

Yukarıda saydığım faaliyetlerden de anlaşılacağı gibi aslında gazeteci değil PKK militanı olan, dağda silahlı eğitim alan uyduruk gazetecilere yönelik gözaltılarla ilgili benim 'güzel yürekli' meslektaşlarım önceki gün İstanbul'da, "Özgür basın susturulamaz, özgür basın emekçilerine kalkan eller kırılsın" sloganları ile epey yürüdü.
Saflıktan mı, yoksa teröre destekten mi?
Pek anlayamadım.

Oysa gazeteci uyanık insandır.
Tezgaha gelmez, gelmemeli de.
Sözde gazetecilerin sicilleri bir hayli kabarık gördünüz.
Bunların çoğu gazeteci değil terörist!
Lütfen uyanın ve PKK'nın ekmeğine yağ sürmeyin.

Bu haber toplam 3348 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri