Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK Noel mesajı yayımladı

26.12.2010 11:49
Terör örgütü PKK-Kongra-Gel, “Noel Bayramı” açıklaması yaptı
Terör örgütü PKK / Kongra-Gel, “Noel Bayramı” açıklaması yaptı. Açıklamada “Bugün İsa Mesih'in 2010. doğum günüdür, bugün bu doğum vesilesi ile kutlanan Noel bayramıdır. Bu bayramın ilk kutlandığı ülkelerden biri de ülkemiz Kürdistan'dır” denildi.

Başta Kürdistanlı Hıristiyanlar olmak üzere tüm Hıristiyan aleminin Noel Bayramı'nın kutlanıldığı açıklama şöyle:

“Bugün İsa Mesih'in 2010. doğum günüdür, bugün bu doğum vesilesi ile kutlanan Noel bayramıdır. Bu bayramın ilk kutlandığı ülkelerden biri de ülkemiz Kürdistan'dır. İki bin yıla yakın bir süredir bu bayram, ülkemizde Hıristiyan inanca mensup kardeşlerimiz tarafından kutlanmaktadır.

Ülkemiz bin yıllardır farklı dini inançların bir arada yaşadığı bir coğrafyadır. Zaman zaman egemen güçlerden kaynaklanan trajediye varan sıkıntılar yaşanmışsa da, genel halk tabakaları birbirlerinin inançlarına saygılı olarak birlikte ve barış içinde yaşamışlardır.

Bayramlar huzur ve barış günleridirler. Noel bayramının da bu anlayışla kutlanacağı, farklı inançların birbirlerine olan saygıyı pekiştireceği, insanlarımız arasında barış ve huzura hizmet edeceği inancındayız.

Bu vesile ile başta Kürdistan'lı Hıristiyanlar olmak üzere tüm Hıristiyanlık aleminin Noel bayramını kutluyor, bayramın huzur ve barışa vesile olmasını diliyoruz.”

AKTİFHABER
 

Bu haber toplam 1540 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri