Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Operasyonda 400 PKK'lı öldürüldü

21.08.2011 04:41
Emekli Hava Yarbay Tevfik Diker, Kandil başta olmak üzere PKK kamplarına düzenlenen hava operasyonlarında PKK'lı 400 teröristin öldüğünü öne sürdü.

Emekli Hava Yarbay Tevfik Diker, Kandil başta olmak üzere PKK kamplarına düzenlenen hava operasyonlarında PKK'lı 400 teröristin öldüğünü öne sürdü.

Emekli Yarbay Diker, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Artık sözün bittiği yerdeyiz. Ramazan ile ilgili sabrımız kalmamıştır. " sözleriyle başlayan hava bombardımanlarıyla ilgili yeni bir iddiada bulundu. Diker, "Kandil başta olmak üzere tüm PKK kamplarına yapılan hava harekatında 400 PKK'lının öldürüldüğüne dair duyumlar ve iddialar aldım. " dedi.

ABD kaynaklarına göre PKK'nın dağ kadrosunun 4 bin ile 6 bin arasında değiştiğini aktaran Diker, bu rakamlara göre son hava harekatında PKK'nın yüzde 10'luk gücünü yitirdiğini belirtti. Hava operasyonlarının önemli bir başarı sağladığını aktaran Diker, güvenilir kaynaklara dayandırdığı iddialarını şöyle sürdürdü: "İran, Türkiye ve Irak, PKK'ya karşı ortak hareket ediyor. Suriye şimdilik işbirliğine yanaşmıyor. İran'ın elinde üst düzey bir PKK'lı tutuklu var. TSK'nın kara unsurları da Kuzey Irak'a sessizce girdi ve kalıcı sonuç alınıncaya kadar çıkmayacak. " 

Bu haber toplam 4142 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

Saygılar
Hilmi
Temennim doğru olması ama inandırıcı değil
22 Ağustos 2011 Pazartesi 10:57
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri