Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK saldırısında torunlarını kaybeden Turan Aydın öfkeli

11.08.2016 15:33
Diyarbakır'da PKK'lıların bombalı araçla düzenlediği saldırıda, aynı aileden 5 kişi şehit oldu.

Merkez Sur ilçesinde On Gözlü Köprü mevkisinde çevik kuvvet polislerini taşıyan araca PKK'lı teröristlerce bombalı araçla düzenlenen saldırıda gelini Demet Yıldırım Aydın (31) ile torunları Oğuz Kaan (8) ve Ceylinaz'ı (3) kaybeden, cenazeleri teslim almak için Kocaeli'nin Gebze ilçesinden Diyarbakır'a gelen Aydın, morg önünde gözyaşı döktü.

PKK saldırısında torunlarını kaybeden Turan Aydın öfkeli

YAVRULARIM NE YAPTI SİZE

Güçlükle ayakta duran Aydın, "Yavrularım ne yaptı size?""Yavrularımı, kuzularımı verin bana", "Oğuz Kaan senin yerine ben öleyim", "Yavrularımın yavruları" diye ağıt yaktı.

Aydın saldırıda gelinini, torunlarını ve torunlarının anneannesi ile teyzesini kaybettiklerini söyledi. Aydın, oğlu, gelini ve torunlarının bir aylık tatil için Diyarbakır'a geldiklerini anlatarak, şunları söyledi:

NE İSTEDİĞİNİZ BEBELERDEN

"Saldırı olmasaydı cumartesi günü Gebze'ye döneceklerdi. Kaan ilk erkek torunumdu. Pazartesi günü okula kaydını yaptıracaktık. Ne istediniz bu çocuklardan? Türkiye'den devletten, askerden, polisten, memurdan, bebelerden ne istiyorsunuz? Ne suçu var bu insanların? Ben yavrularımı kaybettim."

PKK saldırısında torunlarını kaybeden Turan Aydın öfkeli

Allah'tan teröristlere fırsat vermemesini dileyen Aydın, "Ekmekleri mi yok? Verelim ekmeğinizi. Yorganları mı yok? Verelim yorganlarımızı. Allah rızası için bıraksınlar yakamızı yeter. Ben yandım sizler yanmayın. Benim yavrularımın, bebelerimin suçu neydi? Onlar gelsin ben öleyim." ifadelerini kullandı.

PKK saldırısında torunlarını kaybeden Turan Aydın öfkeli

Bu haber toplam 1194 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri