Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK Şemdinliye saldırdı

12.09.2011 02:04
Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki emniyet müdürlüğü ile jandarma komutanlığına, saat 22.00 sıralarında bir grup terörist tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 polis ile 1 askerin ve 1 çocuğun şehit olduğu belirtiliyor.

Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK üyelerince İlçe Jandarma Komutanlığı ile İlçe Emniyet Müdürlüğüne saldırı düzenlendi.

TRTHABER: 1 ASKER İLE 1 POLİS ŞET OLDU

TRThaber'in haberine göre, saldırıya güvenlik güçlerinin karşılık vermesi sonucu çıkan çatışmada lojmanda aynı evde kalan 1 asker ve polis şehit oldu, 2 asker ise ağır yaralandı.

Öte yandan saldırıda 7 yaşında bir çocuğun da hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Hakkari Valisi Muammer Türker, gece saatlerinde düzenlenen saldırıya güvenlik güçlerinin anında karşılık verdiğini söyledi.

Türker, çatışmaların ilçe merkezinde çeşitli noktalarda yer yer devam ettiğini bildirerek, ilk belirlemeye göre can kaybının olmadığı, yaralıların olduğu yönünde bilgi aldığını kaydetti.

Yetkililerce doğrulanmayan bilgilere göre;
Jandarma ve emniyetle aynı dakikalarda eş zamanlı olarak bazı güvenlik noktalarına da saldırı düzenlendi.

Roketatarlı saldırıların ardından otomatik silahlarla ateş açıldı. Güvenlik güçlerinin karışılık vermesiyle başlayan çatışmalar kısmen devam ederken, şehit olup olmadığıyla ilgili henüz bir bilgi yok.

Çatışmaların yer yer şiddetli olduğu, ilk saldırı sonrası ilçeden çok yoğun silah seslerinin duyulduğu, güvenlik güçlerine helikopterlerin de destek verdiği belirtiliyor.

İlçede elektrikler kesildiği için haberleşmenin güçlükle sağlandığı kaydedilirken, özellikle Goman dağından yoğun ateş açıldığı kaydediliyor.

NTV

 
Bu haber toplam 1774 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri