Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'nın Suriyelisinden EYLEM TALİMATI

09.08.2011 11:09
İstihbarat birimleri PKK'nın Suriye uyruklu "Dr. Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin'in "asker-polis farkı gözetmeden eylem yapın" talimatı verdiğini" tespit etti.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Suriye ziyareti öncesi PKK’nın Ergenekon’la irtibatlı olduğu ileri sürülen isimlerinden Fehman Hüseyin’den gözdağı gibi bir talimat geldi.

İstihbarat Birimlerince tespit edildikten sonra tüm birimlerin uyarıldığı mesaja göre, Doktor Bahoz ve Bahoz Erdal kod isimli Suriye uyruklu Fehman Hüseyin “Asker, polis, bürokrat farkı gözetmeksizin eylem yapın” talimatı verdi.

PKK’nın en şahin ismi olarak bilinen Hüseyin’in talimatının tespit edilmesinden sonra terörle mücadelenin yoğun olduğu iller ile Ankara, İstanbul, İzmir gibi metropol kentlere de gönderilen bilgi notunda önlemlerin artırılması istendi.

PKK’nın silahlı kolu Halk Savunma Güçleri’nin (HPG) sözde komutanlığını yaparken geçtiğimiz yıl Zagros Eyalet Sorumluluğu’na getirilen Fehman Hüseyin’in örgüt içinde derin PKK’yı temsil ettiği ileri sürülüyordu.

HPG’nin sivilleri de hedef alan şehir merkezlerindeki eylemleri ile Dağlıca ve Aktütün gibi saldırıların talimatının da Hüseyin tarafından verildiği belirlenmişti.

SURİYE'DEN TÜRKİYE'YE PKK ÇALIMI

Geçtiğimiz hafta Başbakanlık'ta yapılan güvenlik toplantısına MİT'in Suriye ile ilgili raporu damga vurmuştu.

Sözkonusu MİT Raporu'nda Suriye'nin PKK ile mücadele konusunda Türkiye ile işbirliğini kestiği ve tam tersine PKK'yı destekleyecek konuma geldiği vurgulanmıştı. MİT raporunda ayrıca bazı PKK liderlerinin 1999 öncesinde olduğu gibi Suriye’de saklanmaya başladığı da yansımıştı...
 

Bu haber toplam 3520 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri