Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'nın destekçisi Suriye'den küstah çıkış

29.10.2012 16:18
Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdad, Ankara'nın El Kaide'yi desteklediğini savunurken "Ankara yönetiminin teröristlere destek verdiği için terörü destekleyen ülkelerin listesine alınması gerektiğini" öne sürdü.
Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdad, Ankara'nın, El Kaide'ye destek verdiğini iddia ederek, "Ankara yönetiminin teröristlere destek verdiği için terörü destekleyen ülkelerin listesine alınması gerektiğini" söyledi. .

Faysal Mikdad, Suriye'de bulunan İranlı Fars Haber Ajansı Genel Müdürü Seyyid Nizameddin Musevi ile görüşmesinde İran ve Suriye'nin, ortak ve stratejik amaçları ve direnişle ilgili tutumuna değinirken Irak'ın İran'a dayattığı savaşın bir kez daha Suriye'de tekrarlandığını, bu kez aynı ülkelerin Suriye karşısına çıktığını, çünkü Suriye'nin "korsan" İsrail'in önünde durduğunu savundu.

FHA'ya göre, Suriye'yi canları pahasına sonuna kadar savunacaklarını vurgulayan Mikdad, "Türk medyası Ankara yönetimini teröristlere destek verdiği için terörü destekleyen ülkelerin listesine alması gerektiğini" savundu.

AJANSLAR 
Bu haber toplam 3208 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri