Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'nın kadınları isyanda: Umutsuz dağ kadınları

01.12.2011 09:33
PKK'nın kadın yöneticilerinin telsiz konuşmaları dinlemeye takıldı..

Türkiye'nin sınır içi ve sınır dışındaki operasyonları, terör örgütü PKK'yı çözülme noktasına getirdi. Kurumaya yüz tutan bataklık, en büyük darbeyi ise Hakkari'deki Kazan Vadisi'nde yedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kazan Vadisi'nde başlattığı operasyonda, çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi. Ancak öldürülen teröristler içerisinde 25'e yakın kadın olması, kanlı örgütte kadın kavgası başlattı.

Kadın yapılanmasının sözde sorumlusu olan terörist Zozan Çewlik, örgütün erkek yöneticilerine kazan kaldırdı. PKK'lı Zozan Çewlik, Kazan Vadisi'ndeki operasyonlardan sonra telsizden "Pratiksiz yoldaşların ölümünden siz sorumlusunuz" diyerek Fehman Hüseyin'e ve Duran Kalkan'a çağrı yaptı.

DURAN'I KAMPTAN KOVDU

Terörist Zozan Çewlik, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü vesilesiyle kampa gelip konuşma yapmak isteyen sözde liderlerden Duran Kalkan'ı kamp içine de almadı. Çewlik, "3 ayda verdiğimiz yoldaş (kadın terörist) kaybı, 30 yılın kaybından fazla. Sen de sorumlusun. Yoldaşlar seni istemiyor" diyerek terörist Kalkan'ı kamptan kovdu. Duran Kalkan da, "Bunun hesabını verirsin" diyerek korumalarıyla birlikte kanlı örgütün kamp kapısından geri döndü. Bu olayın ardından Çewlik, örgütün Kandil bölgesinde düzenlenen hiçbir etkinliğine çağrılmadı.

TELSİZLER KANITLADI

Terör örgütü PKK'daki kadın kavgası, telsiz konuşmalarına da yansıdı. İstihbarat birimleri, "peşlin" ile "sözdar" kod adlı iki kadın teröristin 25 Kasım'da kaydedilen telsiz konuşmalarını ele geçirdi. Konuşmalar PKK'daki kadın kavgasını gözler önüne serdi.

İŞTE O KONUŞMA

Peşlin: Beni duyuyor musun Sözdar? (2 defa)

Sözdar: Duyuyorum 3.3 açık ve net.

Peşlin: Koma Bejan (Zozan Çewlik) Abbas (Duran Kalkan) olayını duydun mu?

Sara: Doğrudur, doğrudur.

Takvim 

Bu haber toplam 2758 defa okunmuştur
ORDU DA AZ BİR DEĞİŞİM OLDU
R. A
Bakın neler oldu. Ordu gerçek vazifesine önünce işler düzeliyor. Siyasetle ticaretle uğraşmak yıpratmıştı PEYGAMBER ocağını.
01 Aralık 2011 Perşembe 17:45
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
ASKERİ VESAYET
Turan HACIMEMİŞOĞLU
Bu saltanatlar OYAK imkanları ile sürdürülüyor.Ticaretle uğraşan,banka sahibi olan,sigortacılık yapan bir ordu elbette siyaset de yapacak,darbe de yapacak,ihtilal de yapacak.Elbette bu ordu toplum mühendisliği yapacak,askeri vesayeti legalleştirecek. Bunun yegane sorumlusu siyasi iktidarlardır.Bir ülkede ya demokrasi vardır ya da yoktur. Askeri vesayetin olduğu yerde demokrasiden söz edilemez.
01 Aralık 2011 Perşembe 10:17
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri