Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sorgulanan PKK'lının dehşet veren ifadeleri

18.12.2011 18:04
'İsrailli Yahudiler ile Kürtlerin kardeş olduklarının telkin ediliyor' diyen PKK'lının ifadesi, örgütün nasıl bir yapılanma ve ne denli kötü ortamda yaşadığını gözler önüne serdi.

Ağrı Emniyet Müdürlüğü'nde ifade veren M.A. isimli terörist, terör örgütünde bulunduğu sürede yöneticiler tarafından zerdüştlük eğitimi verildiğini, İsrailli Yahudiler ile Kürtlerin kardeş olduklarının telkin edildiğini söyledi.

Emniyete ifade veren M.A., terör örgütündeki yöneticilerin bazen domuz eti yediklerini, kendileri yemedikleri zaman tepki gösterildiğini ifade etti. M.A., "Dağda olup da üst düzey komutanlar hariç vücuduna bit düşmeyen kimse yoktur. Dağdaki örgüt mensupları cenabet olarak dolaşıyorlardı. Bundan da çok rahatsızlık duyuyordum. Bu kandırılmış, akılları çelinmiş gariban gençleri kullanan üst düzey yöneticiler ise bir eli yağda bir eli baldadır. Örgüt kimliğimizi vermeye gelmekte iken bile örgütün üst düzey yöneticisi olan 'Abbas' kod adlı Duran Kalkan ise ciplerle gelmektedirler."

Terör örgütünde üst düzey yöneticilerin birçoğunun bayanlar ile hatta erkekler ile ilişkisi olduğunu ifade eden M.A., "Bayanlar ile ilişkisi olan üst düzey yöneticiler, bu bayanları yükselterek üst konumlara getirirler, eğer ilişkiyi reddederlerse ajanlıkla suçlanıp cezalandırılırlar. Bulunduğum dönem içerisinde bir birlerini sevdiklerinden dolayı örgütten kaçan insanları gördüm." dedi.

İFADE VEREN TERÖRİSTİN HAYRETTE BIRAKAN AÇIKLAMALARI

Ağrı’nın Hamur ilçesi Yuvacık Köyü Aladağlar mevkiinde yapılan operasyonda, 7 Aralık'ta yakalanan, 17 yıldır aranan Serkeş kod adlı (Z.Z.) isimli teröristle beraber faaliyet yürüten M.A. isimli terörist, Ağrı Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM)'nde ifade verdi.
M.A. isimli terörist, emniyetteki ifadesinde çok çarpıcı bilgiler verdi. Yakalanan teröristin ifadesinden satır başları şöyle:

‘’POLİS VE ASKER İŞKENCECİ OLARAK GÖSTERİLİYORDU ‘’

"Devletin işkence yapacağı, ömür boyu hapse koyacak diyerek örgüt mensuplarını korkutuyorlardı. Örgüt kamplarında CD’lerde polisin, askerin insanları öldüren, işkence yapan, elektrik veren, coplar ile vuran şeklinde görüntüler izletiyorlardı. Bu şekilde, örgüt mensuplarının devletten, askerden, polisten soğuması ve kinlenmesi sağlanıyordu. Kamplarda aile hayatını gösteren, temizliği gösteren evlilik gibi güzel şeylerin olduğu filimler izletmiyorlardı, çünkü bu görüntülerden etkileneceğimizden korkuyorlardı."

‘’ÖRGÜTTEKİLER ZAMAN ZAMAN DOMUZ ETİ YİYORLARDI’’

"Yiyecek içecekler komutanlar tarafından sağlanıyordu. Bizim de ihtiyaçlarımızı Suriyeli 'Çiye' kod adlı temin etmekte idi. Örgüttekiler zaman zaman da domuz eti yiyorlardı, ben yemiyordum. Dini inanışlarıma göre haramdır. Ben domuz eti yemediğim zaman bana tepki gösteriyorlardı. Ben de bu tepkiden kurtulmak için midemin rahatsız olduğunu eti sevmediğimi söylüyordum. Bunlar domuzu şu şekilde görüyorlardı; inek de ot yiyor dört ayaklı, domuz da dört ayaklı bunu yemende herhangi bir günah yoktur şeklinde bana söylüyorlardı. Domuzu silahla avlayıp başını kesip yiyorlardı. Domuzun bütün etlerini yiyorlardı. Zaman zaman da yılan, ayı eti yediklerini gördüm."

’DAĞDA KALDIĞIM İKİ YIL İÇERİSİNDE ÜÇ DEFA YIKANABİLDİM’’

"Dağda yaşayan yasadışı örgüt mensuplarının herhangi bir temizlik anlayışları yoktur. Ben dağda bulunduğum 2-2,5 yıl içerisinde toplam 2-3 defa yıkanabilmişimdir, o da derede soğuk su ile kafamıza çamaşır deterjanı dökerek yıkanabildim. Dağda olup da üst düzey komutanlar hariç vücuduna bit düşmeyen hiçbir örgüt mensubu yoktur. Çok uzun zaman cenabet bir şekilde dağda dolaştım. Dağdaki diğer örgüt mensupları da aynı şekilde cenabet olarak dolaşıyorlardı. Bundan da çok rahatsızlık duyuyordum. Bu kandırılmış, akılları çelinmiş gariban gençleri kullanan üst düzey yöneticiler ise bir eli yağda bir eli baldadır. Örgüt kimliğimizi vermeye gelmekte iken bile örgütün üst düzey yöneticisi olan 'Abbas' kod adlı Duran Kalkan ise cipler ile gelmektedirler."

Bu haber toplam 2110 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri