Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK yöneticisinden canlı yayında itiraf: Bitiyoruz

09.09.2015 14:52
PKK'ya yakın bir kanalda Şırnak Cizre'nin son durumunu anlatan Mehmet Tunç isimli şahıs, PKK'nın bölgede bittiğini söyledi. Tunç, ağlayarak ağır kayıplar verildiğini ve 100-200 gencin kaldığını belirtti.

Bölücü terör örgütü PKK'nın saldırıları sonrası TSK'nın başlattığı operasyonların ne denli etkili olduğu sosyal medyada hızla yayılan videoyla gözler önüne serildi.

Terör örgütüne yakınlığıyla bilinen Med Nuçe televizyonuna Cizre'den bağlanan ve kendisini "Halk Meclisi Üyesi" olarak tanıtan Mehmet Tunç isimli şahıs, "Artık son noktalardayız. Bin kişi, iki bin kişi kayıpla yüz yüze çünkü. Attıkları toplar, attıkları havanlar, attıkları bomba atarlarla, artık çember her geçen dakika daralıyor" diyerek PKK'daki son durumu ağlayarak anlattı.

 

Mehmet Tunç isimli şahıs yaşanan olayları şöyle aktarıyor:

 

 

"TESLİM OLMAK İSTEMİYORLAR"

 

"Bütün iletişimler kesildiği için Cudi Mahallesine seslenmek istiyorum. Bütün Kale Mahallesine seslenmek istiyorum. Ali bey Mahallesine seslenmek istiyorum. Bütün Cizre halkına seslenmek istiyorum. Bunu bu halde bırakmamamız lazım. Bunu bütün dünya kamuoyuna, gerekirse bütün Kürt güçlerine, bunu KDP, HPG, YPG’ye seslenmek istiyorum. Artık son noktalardayız. Bin kişi, iki bin kişi kayıpla yüz yüze çünkü. Attıkları toplar, attıkları havanlar, attıkları bomba atarlarla, artık çember her geçen dakika daralıyor. Şu an elimizde belki 100-200 genç var artık ne yapacağımızı… Artık bunları teslim mi alacaklar? Bunlar teslim olmak da istemiyorlar. Bunlar direnecekler. Biz kent meclisi olarak ….. başkanlığıyla beraber, onlarla beraberiz. Gerekirse biz… Bütün halka seslenmek istiyoruz: Cizre’yi kurtarın."

 

 

Bu haber toplam 2936 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri