Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'dan Hürriyet'e servis MİT'e operasyon

30.12.2014 15:58
Hürriyet, PKK sitelerinde MİT’i hedef alan iddiaları bugün internet sitesinde manşete taşıdı. “IŞİD’ci sanılan 12 MİT’çi öldürüldü” şeklindeki hiç bir kaynağın doğrulamadığı haberi sosyal medyada yayan Hürriyet, daha sonra haberi ana sayfasından kaldırıld

Hürriyet, PKK sitelerinin iddialarıyla MİT'e operasyon çekmeye kalkıştı. Milli İstihbarat Teşkilatı'nı hedef alan haberde Hürriyet, 12 MİT'çi'nin IŞİD'ci sanılarak Musul ve Kobani'de öldürüldüğü duyurup isim listesi yayınladı. Kaynak olarak ise PKK'ya yakınlığı ile bilinen siteleri gösteren Hürriyet daha sonra bu haberi ana sayfasından kaldırdı.

 

İran'dan PKK'ya Hürriyet'ten paralel sitelere manşet

MİT'i ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini hedef alan haber Hürriyet'in manşetinden çekilse de dolaşıma sokulmuş oldu. Paralel yapının sözcülüğünü yapan Samanyoluhaber, Bugun, Rotahaber ve aktifhaber siteleri haberi manşetlerine koydu.

İran-PKK işbirliği

Hürriyet'in haberine twitter'dan da tepki yağdı. Yeni Şafak yazarı Nedret Ersanel'in "IŞİD'ci sanılan 12 MİT'çi öldürüldü" iddiası doğru çıksa dahi, Hürriyet vs, basının bu şekilde, üstelik isim zikrederek vermesini aklamaz" şeklindeki twitine gelen yorumlar ise dikkatleri PKK-İran işbirliğine çekti.

İran sitesi yazdı BDP sordu

Bir twitter kullanıcı Hürriyet'in bugün PKK kaynaklarına dayandırdığı haber ve öldürüldüğü iddia edilen MİT'çilerin isimleri 9 Aralık'ta İran sitesi ABNA'da yayınlandı. Haber daha sonra PKK'nın sitesi Fırat Haber Ajansı'nda ABNA kaynaklı olarak yayınlandı. Bu iddia iki gün sonra ise BDP Milletvekili Faysal Sarıyıldız tarafından Meclis gündemine taşındı.

Bu haber toplam 1578 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri