Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'dan kalleş uyarı!

24.09.2011 15:40
PKK'nın şehir yapılanması KCK, Ankara'da 3 kişinin öldüğü, 34 kişinin yaralandığı ve TAK'ın üstlendiği terörist saldırı ile Siirt'te 4 kadının katledilmesiyle ilgili açıklama yaptı.
KCK, TAK'ın bu tarz eylemlerinin Kürtlerin meşru taleplerine zarar verdiği iddiasında bulundu. Siirt'te 4 kadının öldürüldüğü eylemde de “büyük bir zaaf” yaşandığını öne süren KCK, teröristleri 'daha dikkatli plan yapma' konusunda uyardı.

Geçen hafta salı günü PKK'nın Siirt'te düzenlediği terörist saldırıda 4 kadın hayatını kaybetmişti. Teröristlerin öldürdüğü 4 genç kızdan Nurcan Olgaç ve yaralanan Gülcan Olgaç'ın BDP'li Belediye Başkanı Selim Sadak'ın yeğeni olduğu ayrıca Kevser Çekin'in ise BDP'li Belediye Başkan Yardımcısı Abdullatif Çekin'in yeğeni olduğu ortaya çıkmıştı.

KCK, Siirt'te 4 kadının katledildiği eylemde “büyük bir zaafın” olduğunu öne sürerek, tüm teröristleri daha dikkatli planlama yapmaya çağırdı. PKK'ya yakınlığı ile bilinen birinternetsitesinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''TAK'IN EYLEMLERİNİ ONAYLAMIYOR VE SAKINCALI GÖRÜYORUZ

Biz, TAK'ın Ankara'daki eylemini onaylamadığımız gibi, TAK örgütünün bu eylemi üstlendiği açıklamasında belirttiği tarzda eylemlerin sürdürüleceğini çok sakıncalı görüyoruz. Açık ki, özellikle Öcalan'dan haber alınamamasıyla derinleştirilen tecrit ve izolasyon beraberinde çok tehlikeli bir durumu ortaya çıkarmakta ve TAK gibi yapıları tahrik ederek savaşı kontrolsüz bir düzeye çıkarmaktadır.

SİİRT'TEKİ OLAY BÜYÜK BİR ZAAFTI

20 Eylül akşamı Siirt'te gerçekleşen olay, büyük bir zaafın olduğunu ortaya koymaktadır. Bu olayda teröristlerin dikkatsiz ve isabetsiz bir biçimde yaptıkları yanlıştan dolayı bizzat kendi insanlarımız yaşamlarını yitirmişlerdir.

TERÖRİST DİKKAT ETMEZSE, KOMUTANLIK SORUMLU OLACAKTIR

Gereken özen gösterilmediği takdirde, hareketimizin zarar göreceği bilinmelidir. Bu nedenle bütün ilgili terörist birimlerinin faaliyetlerinin planlanması ve uygulanmasında büyük bir dikkat ve özenin gösterilmesi gerektiği açıktır. Aksi takdirde ortaya çıkacak yanlış uygulamalardan ilgili komutanlık sorumlu tutulacaktır.''
 

Bu haber toplam 1538 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri