Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'dan Koruculara Tehdidin Belgesi !

04.01.2012 11:10
Terör örgütü PKK'nın, Uludere'deki olayda hayatını kaybeden korucuları, olaydan önce “ölümle” tehdit ettiği ortaya çıktı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, dün partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda yaptığı “Korucuları nasıl hedef gösterdiğinizi biliyoruz” şeklindeki açıklamayla neyi kastettiği anlaşıldı.

Terör örgütü PKK'nın, sözde Botan Saha Komutanlığı'nın, Uludere'deki korucuları açıkça tehdit ettiği ortaya çıktı.

HPG'nin sözde “Botan Saha Komutanlığı”nın korucuları açık hedef haline getirdiğinin belgesine ulaşıldı. “HPG Botan Saha Komutanlığı” mühürlü belgede, Uludere'yi de içinde barındıran bölgedeki korucuları “hedefimiz kapsamındadır, en ağır şekilde cezalandırılacaklardır” tehdidinde bulunuluyor.

İŞTE O BELGE

Belge'de şöyle yazıyor:

“Özgürlük hareketimizin koruculara yönelik olarak geliştirdiği özel politikalar nedeniyle geçmişte koruculuk yapmış birçok aşiret ve kişinin bu lanetli konumdan kendini kurtarmaya çalıştığı bir dönemde, devletin para ve iktidar sözlerine kanarak kendini gönüllü bir şekilde halkına ihanet konumuna sokmanın gerek tarih gerekse de halkımız karşısında hiçbir haklı gerekçesi yoktur, olamaz.”

“EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILACAK”

“Bu temelde özellikle son süreçte gönüllü bir temelde halkına karşı koruculuğu kabul ederek insanlığa ihaneti yaşayan sizleri özgürlük hareketi olarak son bir kez daha uyarıyoruz. Önümüzdeki mücadele sürecinde özgürlük hareketimizin tüm çaba ve iyi niyet yaklaşımlarına rağmen, halkımız karşısında bilinçli ve istekli bir şekilde ihaneti geliştiren tüm kişi ve kesimler hedefimiz kapsamındadır ve bu kişi ve kesimler en ağır bir şekilde cezalandırılacaklardır. Özgürlüğünü yaratan halkımız karşısında en ağır bir suç durumunu oluşturan koruculukta ısrar cezasız kalmayacak ve bu kişiler ihanetlerinin hesabını ödeyeceklerdir.”

“ÖLÜMLERDEN BİZ SORUMLU OLMAYACAĞIZ”

“Ayrıca düşmanın alan mevzilendirmesinde tutulacak tepelere öncülük yapan korucular birinci hedefimiz olacaktır ve yaşanacak ölümlerden biz sorumlu olmayacağız. HPB Botan Saha Komutanlığı”

“BOTAN SAHASI” ULUDERE'Yİ DE KAPSIYOR

PKK'nın sözde Botan Saha Komutanlığı, bombalama olayı sonucu aralarında korucuların da bulunduğu 35 köylünün hayatını kaybettiği Uludere'yi de kapsıyor.

 

pkktehdidi.jpg


Yeni Akit 

Bu haber toplam 2030 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri