Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'dan Küstah Açıklama

12.07.2011 19:34
Terör örgütü PKK, kaçırdığı 2 asker 1 sağlık görevlisinin sağlık durumlarının iyi olduğunu açıkladı

Diyarbakır'ın Lice İlçesi yakınlarında geçen cumartesi günü yol kesen PKK'lı teröristlerce kaçırılan 2 asker ve 1 sağlık görevlisini kurtarmak için operasyonlar devam ederken, terör örgütü kaçırdığı 3 kişinin sağlık durumunun iyi olduğunu duyurdu.

PKK'nın kendisine yakın internet sitelerindeki açıklamasında, güvenlik güçlerinin başlattığı kurtarma operasyonunun, kaçırılan 3 kişinin hayatını tehlikeye attığı ileri sürüldü.

Lice İlçesi yakınlarında törer örgütü PKK'nın 1978 yılında kurulduğu Fis Ovası'nda Bingöl yolunu geçen cumartesi günü saat 21.45'te kesen teröristler tarafından kaçırılan 2 asker ve 1 sağlık görevlisinin son durumlarıyla ilgili PKK'nın sözcülüğünü yapan internet sitelerinde açıklama yer aldı. PKK tarafından yapıldığı yazılan açıklamada, kaçırılan 3 kişinin Lice kırsalında tutulduğu ve bunlara Cenevre Sözleşmesi'ne göre 'savaş esiri' muamelesi yapıldığı kaydedildi.

Bölgede güvenlik güçlerinin yaptığı operaslonların sürdüğü belitilen açıklamada, bu operasyonların askerlerin yaşımını tehlikeye attığı ifade edildi. Açıklamada, "Askerlerin sağlıklı durumlarında herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Sağlıkları iyidir" denildi.

Bu haber toplam 1656 defa okunmuştur
nalet olsun
oğuzhan
böyle hainlere türkiyenin düştügü hale bak nereye kadar böyle ne yin ne oldu belli açıklama yapmaya gerek yok sonra dibi gelmez türkiye ye avrupa ceza kesmiş tapınak şovalyelerinin hayalini gerçekleştirmeye çalışıyorlar az kaldı herşey istedikleri gibi gidiyor ama birde şu gerçek var TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ hiçbir güç bu çapulcuların hainleri besleyen avrupa kaybetmeye mahkumdur
13 Temmuz 2011 Çarşamba 01:49
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri