Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'dan provokasyon amaçlı yalan haber!

11.05.2013 02:09
PKK, ODTÜ'ye Kürt bayrağı dikildiği yalan haberini yaptı ve bazı internet siteleri araştırmadan haberi doğruymuş gibi sundu.

Tam da PKK'lıların çekilme sürecinde provokotif denilen bir haber paylaşıldı. Bir internet sitesinde ODTÜ'de konser alanınaPKK bayrağı dikildiği haberi verildi. Ancak fotoğrafın kaynağı araştırıldığında ANF'de yayınlanan haberde photoshop olduğu dikkatlerden kaçmadı.

Haberde "ODTÜ'de her yıl geleneksel olarak yapılan 'Devrim yürüyüşü'ne çok sayıda öğrenci katılırken, ODTÜ stadyumuna PKK flaması dikildi.ODTÜ'de 1968 yılında üniversitenin stadyumuna yazılan "Devrim" yazısının yıldönümü nedeniyle ODTÜkampüsünde yürüyüş yapıldı. ODTÜ'de her yıl geleneksel olarak yapılan 'Devrim yürüyüşü' bu yıl da binlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleşirken yürüyüşe stat ortasında PKK flaması dikilmesi olayı damgasını vurdu" denildi.

Ancak ANF'den yayınlanan fotoğraflara bakıldığında fotoğrafta meydana monte edilmiş PKK'lı görüntüsü dikkat çekti. Arkada gözüken öğrenciler kendi hallerinde gözükürken önde bir PKK'lı elinde bayrakla gözüküyor. Ancak bayrağın gölgesi ve PKK'nın bacaklarının arasında gözüken başka bir adamın ayağı fotoğrafın iki görüntünün bindirilmesiyle oluştuğunu ortaya koydu.

Bu haber toplam 8540 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri