Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK’dan şok bahar talimatı

01.12.2012 11:33
Gösterilmeye çalışılanın aksine PKK’nın eylemlerine son verme niyetinde olmadığı ve saldırılarına devam etmeyi amaçladığı ortaya çıktı. Örgüt, her sene olduğu gibi 2013’te de kışı atlattıktan sonra eylemlerini arttırmayı planlıyor.

Bölücü terör örgütünün üst düzey yöneticilerinden Bahoz Erdal kod isimli Fehman Hüseyin'in telsiz konuşmaları tespit edildi. PKK yöneticisinin tespit edilen telsiz konuşmaları basına sızdı. Görüşmeler, gösterilmeye çalışılanın aksine örgütün eylemlere son verme niyetinde olmadığını ve saldırılarına devam etmeyi amaçladığını ortaya koyuyor. Terör örgütünün, her sene olduğu gibi 2013'te de kışı atlattıktan sonra eylemlerini arttırmayı planladığını gösteriyor.

“OTUZ KIRK POLİS ÖLSEYDİ OLURDU AMA YAPAMADINIZ”

Terör örgütünün üst düzey sorumlusu Fehman Hüseyin, örgütün sözde eyalet sorumlusuna 22 Kasım'da verdiği talimatlarda son dönemde güvenlik güçlerinin öldürülememesinden, misilleme yapılamamasından yakınıyor ve yeni eylemler yapmalarını istiyor. Hüseyin ayrıca grupların eylemsellik düzeyinin yüksek olması ve örgüt mensuplarının Karadeniz'e kadar gitmesi gerektiği talimatını veriyor.

İŞTE O ŞOK TALİMAT

Fehman Hüseyin verdiği talimatta “14 Temmuz'dan sonra misilleme yapmadınız. Polisleri öldürmediniz. Amed'in ortasında otuz kırk polis ölseydi olurdu ama yapamadınız” diyor ve ekliyor: “Artık baharda belki bir şey olabilir ha.”

“KIŞ SÜRECİNDE EKSİKLİKLERİNİZİ GİDERİN”

Talimatta geçen ifadeler, örgütün her sene olduğu gibi bu sene de kışın eksikliklerini tamamlayıp, bahar başlarında eylem yapmayı planladığını gösteriyor. Örgütün üst düzey sorumlusu, örgüt mensuplarının kışın eksikliklerini gözden geçirmelerini ve bunları tamamlamalarını istiyor.

TELSİZ GÖRÜŞMESİNİN DÖKÜMÜ ŞÖYLE

Telsiz görüşmelerinde “rojhat” kod adını kullanan Fehman Hüseyin'in tespit edilen o görüşmesinin dökümü şöyle:

Rojhat: Eksiklikler var; hem bu konuda hem genel düzeyde hem de alan olarak eksiklikler var. Bunları kışın gözden geçirmek gerekiyor. Bazı alanlar hiçbir şey yapamadılar, çok pasif kaldılar; yani bunların hepsini toplu olarak ele aldığımız vakit çok atıl bir durum olduğu görülüyor. Esas iş ile ilgilenmek yerine diğer işlerle ilgilenmeler oldu, bu noktalarda da biraz üzerinde durulması gerekiyor.

Andok: Tamam arkadaş.

Rojhat: Şimdiden arkadaşların olaylara bakış açıları konusunda bunları diyebiliriz, kışın zaten arkadaşları takip edersiniz ama arkadaşların kendileri de yoğunlaşmaları gerekiyor tamam mı?

Andok: Tamam arkadaş.

Rojhat: Dikkat edin pozisyona göre gerekirse değerlendirme yaparsınız.

Andok: Tamam arkadaş. Anladım.

Rojhat: 14 Temmuz'dan sonra misilleme yapmadınız. Polisleri öldürmediniz.

Andok: Doğrudur ama biraz geç oldu şayet biraz erken olsaydı biz belki…

Rojhat: Amed'in ortasında otuz kırk polis ölseydi olurdu ama yapamadınız.

Andok: Doğrudur arkadaş.

Rojhat: Artık baharda belki bir şey olabilir ha.

Andok: Artık 14 Temmuz 2013'e kaldı. 

Bu haber toplam 3530 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri