Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK/KCK'nın Sahte İmamı BDP'yi Bastı

03.12.2011 15:54
Alternatif Cuma namazlarıyla gündeme gelen PKK ve BDP'nin sahte imam foyası bir kez daha ortaya çıktı. BDP'nin özel olarak tuttuğu sahte imam, parasını alamayınca BDP binasını bastı.

Terör örgütünün siyasi kolu gibi faaliyet yürüten BDP’nin alternatif Cuma namazlarını kıldıran sahte imamların ücret karşılığı tutulduğu ancak bu paraların ödenmemesi üzerine kavga çıktığı ve namazlara ara verildiği ortaya çıktı.

Batman Kozluk’ta, BDP Kozluk Üçyol Temsilciliği yanında bulunan boş arsada her hafta kılınan alternatif Cuma namazı, 21 Ekim’den beri kılınmıyordu. Bunun sebebinin sahte imam R.H.’nin kendisine vaat edilen parayı alamaması olduğu ifade ediliyor.

Edinilen bilgilere göre, Batman Kozluk’ta mayıs ayından 21 Ekim’e kadar her hafta düzenlenen alternatif Cuma namazlarını kıldıran sahte imam R.H., geçtiğimiz hafta başında BDP Kozluk İlçe Başkanlığı’na gidip, “Paramı vermeyen şerefsizdir, namussuzdur” diyerek BDP Kozluk İlçe Başkanı Ali Toftik’e saldırdı.

KARAKOLLUK OLDULAR

İmam ile BDP’li yöneticiler karakolluk oldular. Olay tarafların Emniyet’teki verdikleri ifadeyle ortaya çıktı. Sahte imam R.H., polise verdiği ifadede BDP’li Ali Toftik tarafından kendisine Cuma namazı kıldırması için verilen ücretin son iki Cuma namazında verilmediğini söyledi. R.H. ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

PARA YOKSA NAMAZ DA YOK

Batman Kozluk’ta, BDP Kozluk Üçyol Temsilciliği yanında bulunan boş arsada her hafta kılınan alternatif Cuma namazı, 21 Ekim’den beri kılınmıyordu. alternatif Cuma namazlarının “R.H.”nin parasını alamaması sebebiyle kılınmadığı öğrenildi.

KATILIM DÜŞÜYOR

Öte yandan, BDP’nin nisan ayından beri organize ettiği sivil Cuma namazlarına katılımda büyük düşüş yaşandığı gözleniyor. Edindiğimiz bilgilere göre, nisan ayında Cuma namazlarının düzenlendiği iller genelinde 11.025 olan katılım sayısı, mayıs ayında 16.110, haziran ayında 11.430, temmuz ayında 8.760, ağustos ayında 9.650, eylül ve ekim aylarında ise 6.110 olarak gerçekleşti. Namazlara katılım oranındaki büyük düşüş, BDP’nin sahte imamlarının ardı ardına basına yansıyan skandallarına bağlanıyor.

YASAK AŞK, GELİNE TEVACÜZ, SAPIK ARŞİV

Bilindiği gibi, BDP’nin baş imamı ADA-DER Başkanı Ubeydullah Özmen de, Bodrum’da yasak aşkıyla tatil yaparken yakalanmış; BDP’nin bir başka imamı A.Ç.’nin ise gelinine tecavüz ettiği iddiaları basında yer almıştı. KCK operasyonlarında gözaltına alınan KCK’nın İnanç Komisyonu Sözcüsü Mehmet Sait Budak’ın bilgisayarında da homoseksüel arşivi çıkmıştı.

Yeni Akit 

Bu haber toplam 1826 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri