Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK’lı, açlık grevinde kilo aldı

28.04.2013 13:23
Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde 22 PKK'lı mahkumun cezaevi şartlarını protesto etmek için başlattığı açlık grevi 34'üncü gününe ulaştı. Aynı hücrede kalan mahkumlardan her gün birinin aç kaldığı diğerlerinin ise yemek yediği ortaya çıktı.

Daha önce Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde anadilde savunma, PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın sağlık koşulları ve cezaevlerindeki koşullarını protesto etmek amacıyla açık grevinde bulunan Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Cezaevi'ndeki 19'u PKK, 3'ü Devrimci Karargahdavasından tutuklu 22 mahkum 25 Mart'tan bu yana açlık grevinde bulunuyor. Açlık grevinde 34'üncü gününe ulaşan mahkumlara cezaevi yönetimi tarafından B1 vitamini içeren yiyecekler verildiği öğrenildi.

YEMELİ İÇMELİ AÇLIK GREVİ

Açlık grevindeki mahkumlar ilginç bir şekilde açlık grevinde bulunduğu ortaya çıktı. 2, 3 ve 4 kişilik hücrelerde kalan mahkumlardan her gün birinin dönüşümlü olarak açlık grevi yaptığı, diğerlerinin ise yemek yediği kaydedildi. Mahkumların 2 günden fazla aç kalmadığı Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde açlık grevinin günlük ve 2 günlük aralıklarla yapıldığı aktarıldı.

BAŞSAVCI: "İHTİYAÇLARI TEDARİK EDİLİYOR"

Grevdekilerin her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını kaydeden Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Büyüktümtürk, "Hükümlü ve tutukluların her türlü ihtiyaçlarının tedarik ediliyor." dedi.
Cezaevi revirinde sürekli kontrollerinin yapıldığı kaydedilen 22 mahkumun bu zamana kadar açlık grevinden dolayı rahatsızlanmadığı öğrenildi.

AÇLIK GREVİNDEKİ BİR MAHKUM KİLO ALMIŞTI

Daha öncede aynı cezaevinde kalan 200 mahkum 2 ay süreyle anadilde savunma, PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın sağlık koşulları ve cezaevlerindeki koşullarını protesto etmek amacıyla açık grevinde bulunmuştu. Açlık grevinin son bulmasının ardından sağlık kontrolünden geçirilen bir mahkumun grev boyunca 5 kilo aldığı tespit edilmişti.

İHA 

Bu haber toplam 2674 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri