Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'lı Bombacıdan Çarpıcı İTİRAF

15.10.2011 15:23
Antalya’da 4 Ekim günü bombalı eylem hazırlığındayken yakalanan Leyla B.’nin savcılıkta verdiği ifadenin ayrıntılarına ulaşıldı.

Yakalanmasaydı 34 kilogram A4 türü bombayla ortalığı kan gölüne çevireceğini ve çok sayıda sivilin yaşamını kaybedeceğini itiraf eden Leyla B., ilginç itiraflarda bulundu.  

Görevliler çok kibar davrandı

Eylem talimatını ve düzenekte kullanılacak özel ekipmanları bizzat Suriyeli Bahoz Erdal’ın verdiğini aktaran Leyla B., düdüklü tencereler içine yerleştirilecek bombaların polis ve askeri servislerine yönelik kullanılacağını söyledi. Yakalandıktan sonra devlet görevlilerinin kendilerine çok nazik davrandıklarını belirten Leyla B. “Ben yakalandıktan sonra emniyet görevlileri çok kibar ve nazik davrandılar, devlete karşı düşüncelerim değişti. Bize anlatılanların yanlış olduğunu düşündüm” dedi. 2001’de PKK’ya katıldığını anlatan Leyla B. şunları anlattı:

Yeri Bahoz Erdal tarif etti

“O tarihten bugüne kadar Türkiye’ye hiç gelmedim. Geldiğimde gördüğüm Türkiye çok değişime uğramıştı. Yakalanmasaydım yapacağım eylem sonrası çok insan ölecekti. Bu eylem sonrası ölecek insanların olmasından dolayı pişmanım ama örgüte ve önderliğe bağlılığımdan dolayı eylemi gerçekleştirememiş olmam içime sıkıntı veriyor.  Bombayı yapmamız için bize tarif edilen mühimmatları bulamadık. Mühimmatların yerleri de bize bizzat Bahoz kod Fehman Hüseyin tarafından tarif edilmiştir.”

Star

Bu haber toplam 1384 defa okunmuştur
Dağdan indirilmeli
Turan HACIMEMİŞOĞLU
TC devleti bu kandırılmış ,zavallı,ruh hastası insanları bu kanlı örgütün elinden kurtarmalıdır.Çocukları dağda olan ana babalara yardım edilerek bunların devlete teslim olması için yardım edilmelidir.
15 Ekim 2011 Cumartesi 20:03
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri