Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'LI TERÖRİSTLERİN TELSİZDEN FERYADI

15.10.2012 13:17
PKK'lı teröristlerle Kandil'deki bir numara Karayılan arasındaki telsiz konuşmasında PKK'lıların "artık dayanacak gücümüz kalmadı" dediği öğenildi

PKK’nın çok zor günler yaşadığı bizzat terör elebaşı Murat Karayılan tarafından itiraf edildi. Yeni Akit'in haberine göre; Karayılan’ın emriyle PKK’nın silahlı kanadı HPG tarafından telsiz aracılığıyla yayınlanan talimata göre terör örgütü son süreçte çok büyük kayıplar verdi ve zor günler yaşıyor.

Telsiz yayınlarına göre örgütün gerçekleştirdiği eylemlerde bir çok örgüt mensubunun öldüğünü ve pek çok bölge sorumlusu ile irtibat kuramadıklarını bildiren Karayılan, artık dayanamadıklarını söyleyen emrindeki gruplara “Direnin” uyarısında bulunuyor. Karayılan'ın bu uyarısına karşı telsizden “Mümkün değil, direnecek durumumuz yoktur. Çok kayıp verdik. Gücümüz kalmadı” şeklinde cevap geliyor.

“DAHA ŞİDDETLİ SALDIRIN!”

Talimatta özellikle insansız hava araçları (İHA) sebebiyle gizlenmekte büyük sıkıntılar çekildiğini anlatan Karayılan, büyük bir panik içerisinde dağdaki militanları İHA'lara karşı dikkatli olmaları ve daha şiddetli saldırmaları konusunda uyarılarda bulunuyor. 

Bu haber toplam 2764 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri