Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'lılar canlarını havaya ateş açarak kurtardı!

20.10.2012 13:04
Köyleri boşaltılanların 1994 yılında gittikleri Kuzey Irak'ta barındıkları Mahmur Kampı'nda PKK'ya karşı isyan patladı. Sığınmacılar teröristlerin üzerine yürüdü. PKK'lılar canlarını havaya ateş açarak kurtardı.
Türkiye'nin yıllardır PKK kontrolünde olduğu iddiasıyla BM'den kapatılmasını istediği Kuzey Irak'taki Mahmur Kampı'nda geçen hafta isyan çıktığı öğrenildi.

Mülteci aileler, her aileden bir çocuğun örgüte vermeleri için baskı yapan ve BM'nin ödediği mülteci parasından haraç kesen PKK'ya karşı koyunca kampta silahlar patladı.

Star'dan Zafer Kütük'ün haberine göre; 12 bin kişinin yaşadığı kampta Birleşmiş Milletler görevlileri, kargaşayı güçlükle engelledi.

Aile reislerini önceki hafta kamptaki okul bahçesinde toplayan silahlı PKK'lıların propagandalarının ardından yeni katılımlar için baskıları artırması bardağı taşıran son damla oldu.

Örgüte artık ne adam ne de para vermeyeceklerini söyleyen mültecilerin 8 PKK'lıyı kamptan atmak istemesi üzerine gerginlik yaşandı. PKK'lıların öfkeli kalabalığı sindirmek için havaya ateş açtığı öğrenildi.

PKK'lıların baskısından bıkan mültecilerin kampı yöneten BM yetkililerinin sessiz kalması nedeniyle protesto gösterisi düzenledikleri bildirildi. 
Bu haber toplam 3610 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri