Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'lılar Hakkari-Çukurca yolunu ulaşıma kapattı

31.07.2015 16:01
PKK'lı teröristler tarafından kazılan hendek ve devrilen direkler nedeniyle kapanan Hakkari-Çukurca karayolu, halen ulaşıma açılmadı.

Hakkari-Çukurca karayolunun 40’ıncı kilometresinde bulunan Şine köprüsü yakınlarına gelen bir grup terörist, elektrik direklerini devirip, hendek kazarak dün saat 12.00 sıralarında yolu ulaşıma kapattı. Yaklaşık 5 saat boyunca Çukurca ve Hakkari yöneden gelen araçları durdurararak kimlik kontrolu yapan ve geçişlere izin vermeyen teröristler, resmi plakalı oldukları belirtilen 2 aracı da ateşe vererek yaktı.

ELEKTRİK DE VERİLEMİYOR

Kazılan yol ve devrilen elektrik direkleri yüzünden yolun halen kapalı olduğu belirtilerken, Çukurca yönüne gitmek isteyen araçlar ise Depin kontrol noktasında polis ekipleri tarafından geri gönderiliyor. Bölgede devrilen direkler yüzünden Çukurca ilçesi ve bağlı köylere dünden beri elektrik verilemiyor.

PKK'lılar Hakkari-Çukurca yolunu ulaşıma kapattı VİDEO

VAN GÖLÜ SAHİLİNDE PİKNİK TÜPÜNE YERLEŞTİRİLMİŞ BOMBA BULUNDU

Bugün sabah saatlerinde, ilçe merkezine yaklaşık 7 kilometre uzaklıktaki, Van Gölüsahilindeki Kıztaşı mevkiine gidenler, kayalıkların bulunduğu bölgede piknik tüpü ve bağlı düzeneği fark edince polisi aradı. İhbar üzerine bölgeye bomba imha uzmanları sevk edildi. Çevre güvenliği alan polis, kalabalığı bölgeden uzaklaştırdıktan sonra düzeneği yerinde patlatarak imha etti. Bölge halkının yoğun olarak serinlemek için gittiği sahilde dalgıç ekipleri de ikinci bir düzeneğe karşı gölün içinde arama yaptı.

Bu haber toplam 1280 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri