Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'lılar jandarmaya gıda maddesi taşıyan minibüsü çaldı

06.08.2015 23:46
Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi yakınlarında bulunan Kato Dağı'na giden yolu kesen PKK'lı teröristler, askere gıda maddesi taşıyan bir minibüsü kaçırdı

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi yakınlarında, yol kesen terör örgütü PKK'lı bir grup terörist kimlik kontrolü yaptıktan sonra askere gıda maddesi taşıyan bir minibüsü çaldı.

YOLU KESİP KİMLİK KONRTOLÜ YAPTILAR

Beytüşşebap'tan Kato Dağı'na giden karayolu bugün saat 14.00 sıralarında bir grup PKK'lı eşkiya tarafından kesildi. İlçeye 5 kilometre uzaklıkta bulunan İkinci Köprü mevkiinde yol kesen PKK'lı hainler araçları durdurarak tek tek kimlik kontrolü ve örgüt propagandası yaptı.

JANDARMAYA GIDA TAŞIYAN MİNİBÜSE EL KOYDULAR

PKK'lılar Beytüşşebap Taktik Jandarma Komutanlığı'na gıda maddesi taşıyan bir minibüse ise el koydu. Minibüsteki gıda maddelerini durdurdukları araçlardaki vatandaşlara dağıtan hain teröristler, daha sonra ismi henüz belirlenemeyen şoförü serbest bıraktıktan sonra çaldıkları minibüse binerek Kato Dağı'na doğru götürdüler.

150 ARAÇ 3 SAAT BEKLEMEK ZORUNDA KALDI

Yolun çift taraflı trafiğe kapatılması nedeniyle yolda biriken yaklaşık 150 aracın geçişine 3 saat sonra izin verilirken, minibüs sürücüsü ise ifadesi alınmak üzereJandarma Komutanlığı'na götürüldü.

Bu haber toplam 1048 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri