Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'nın çocuk kaçırmalarına pankartlı isyan!

10.11.2015 15:40
Hain terör örgütü PKK'nın çocukları dağa kaçırmasına bölgeyi kendisinin temsil ettiğini iddiasındaki HDP sessiz kalırken, bölge insanı tepkisini üst geçide astığı bu pankartla gösterdi.

Güvenlik güçlerinin son dönemdeki etkili operasyonlarıyla büyük darbe alanterör örgütü PKK'da teröristler deyim yerindeyse saklanacak delik arıyor.  İnsan kaynağının büyük bölümünü kaybeden terör örgütünün şehirlerdeki uzantıları ise çocukları dağa kaçırma girişimlerinde bulunuyor. Önceki hafta 14 yaşındaki kızı zorla alıkoyup dağa kaçırmaya çalışan 3 kişi  yakalanmış, kız çocuğu ise ailesine teslim edilmişti.

Terör örgütü PKK'nın gerek şehirlerde yollara hendek kazıp, terör estirmesi gerekse çocukları dağa kaçırması, bölge insanında büyük infial ve öfke yaratmış durumda. Geçen hafta Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yola barikat kuran teröristler, halk tarafından  taş ve sopalarla kovalanmıştı. Çocuklarının dağa kaçırılmasına da özellikle anneler tepki göstermiş, önceki yıllarda Diyarbakır Belediyesi önünde oturma eylemi yapmıştı.

Terör örgütü PKK, 20 Eylül 2012 ve 20 Eylül 2015 tarihleri arasında 18 yaşından küçük bine yakın kız çocuğu dağa kaçırıp iğfal ettiği haber olmuştu. PKK'lılar, özelikle kaçırdıkları kız çocuklarına tecavüz ettikten sonra ‘Siz bu halde ailelerinize dönemezsiniz’ diyerek onları zorla dağda tuttukları biliniyor.

'ÇOCUK TERÖRİST YOKTUR...'

Duran Kalkan, Mustafa Karasu gibi dağ kadrosunun sözde liderlerinin küçük kızlarla çekilmiş onlarca fotoğrafı sosyal medyada yorumsuz olarak hala dolaşıyor. Ne HDP ne DBP’li belediyeler, bu fotoğraflar için bir şey söylüyor. Ancak Diyarbakır'dan Bağlar'a giden yola asılan bu pankart PKK'nın yaptıklarını yüze çarptı. Üst geçide asılan pankartta "Çocuk terörist yoktur sübyancı PKK vardır. Dağa çocuk kaçırmak insanlık suçudur" cümlesi yer aldı.

Bu haber toplam 1566 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri