Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'nın kış sığınakları böyle imha edildi!

24.11.2011 14:06
BİNGÖL'ün Genç İlçesi'nin kırsal kesiminde PKK'lı teröristlerin kış üstlenmesini boşa çıkarmak için gerçekleştirilen operasyonda, tespit edilen depo ve sığınaklar imha edildi. Sığınak ve depolarda bol miktarda patlayıcı maddenin de ele geçirildiği belirti

Bingöl Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, güvenlik güçleri tarafından Genç İlçesi'ne bağlı Bulgurluk ile Dikpınar Köyü'nün kırsal alanında düzenlenen operasyonda, bölücüterörörgütü mensuplarına ait arazide gizlenmiş halde 3 sığınak ve 6 depo tespit edildi.

Yapılan incelemede, depo ve sığınakların girişinde tespit edilmesi halinde güvenlik güçlerine zaiyat vermek amacıyla tuzaklanmış, üzerinde özel anahtar sistemi veelektronikdevre kartı bulundu. Depo ve sığığnaklarda, 20-25 kilo patlayıcı ile hazırlanmış el yapımı patlayıcı düzeneği, el yapımı patlayıcı madde yapımında kullanılan yaklaşık 45 kilo amonyum nitrat ve patlayıcının etkisini artırmak maksadıyla kullanılan 1 kilo çivi, 1 elektrikli fünye, 2 el bombası ile 250 kilo çeşitli yiyecek malzemesi, çok miktarda giyecek, ilaç, mutfak ve yaşam malzemesi bulundu.

Genç Cumhuriyet Başsavcılığın'ın talimatıyla el yapımı patlayıcı madde düzeneği ve 2 adet el bombası muhafaza altına alınırken, diğer malzemeler, depo ve sığınaklar imha edildi.

 

Bu haber toplam 2102 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri