Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK’nın Nazi kampı deşifre oldu: Şok ayrıntılar

09.11.2011 13:13
PKK yönetiminin şiddet karşıtı örgüt üyelerini acımasızca infaz ettiği deşifre oldu.

PKK yönetiminin şiddet karşıtı örgüt üyelerini acımasızca infaz ettiği deşifre oldu. Yıllardır bu infazlar kamuoyunda tartışılsa da ilk defa net bir şekilde yaşananlar katliamın canlı şahidi tarafından itiraf edildi.

ASLAN DEĞİRMENCİ'nin haberi

PKK’dan ayrıldığı için örgüt üyeleri tarafından ölüm listesine konulan Selma Batmaz, PKK’ya karşı yaptığı sıkı muhalif ile bilinen Kürt haber sitesi ‘nasname.com’a gönderdiği mektup ile şok deşifrelerde bulundu. Neden PKK’dan ayrıldığını anlatan Batmaz, muhalif tutumu yüzünden gördüğü işkenceleri, yaşadığı zulümleri ve gördüğü infazları kamuoyu ile paylaştı.

PKK NAZİ KAMPI KURMUŞ!

Terör örgütü PKK’dan ayrılan Selma Batmaz mektubunda, katliam ve barbarlık yapanları eleştirenlerin örgüt tarafından Nazi kampına benzettiği ‘Beka Vadisi’nde tutuklu olarak tutulduğunu belirtiyor. “Barbarlık yapanları eleştirdiğim için bende orada tutuklu kaldım” diyen Batmaz, mektubunda “Keşke orada öldürülseydim, en azından bu vahşete de tanık olmasaydım. Bekaa ‘da herkes için ölüm o dönem aranır olmuştu. Burası bir zülüm ve vahşet kampıydı. Kimse kimseye güvenmiyordu, tam bir Nazi kampıydı. Gerçi Nazi kampının amacı belliydi. Ama Beka bir Nazi kampını da aşan, başlı başına bir vahşet kampıydı. Sabahlara kadar her taraf işkencede bağıran insan çığlıklarıyla inliyordu. Her gece silah seslerini duyuyorduk. Birileri gece infaz ediliyordu. Yüzlerce tutuklu hücrelerdeydi, elleri ayakları yakılan insanlarla bir arada yaşıyorduk. Burası Diyarbakır Zindanı değildi, burası bir zülüm ve vahşet kampıydı” diyor.

PKK’NIN İNFAZ VAHŞETİ

Mektubunda, “Tutuklular, Nazi kamplarındakilerden daha felaket bir durumdaydılar. Korku ve ölüm kol geziyordu” diyen Batmaz, “Kimi delirdi, kimi kaçtı, kimi de tutuklandı. Herkesin başına bir felaket geldi. Yüzlerce mahkeme kuruldu. İnsanlar, insanlıktan çıkmış vaziyette 400-500 kişinin önünde yargılanıp, sabah erkenden infaz timleri kurup hepimizin gözü önünde infaz edildi. Beyinleri yerlere saçıldı bağırsakları dışarıya döküldü” ifadelerini kullanıyor.

YARDIM İSTEDİ, TEHDİT EDİLDİ

Yaşadıklarından dolayı uzun yıllar psikolojik ve fiziki tedavi gördüğünü ifade eden Batmaz, “Her terapi seansında korkunç ağır krizler yaşadım. 2 defa intihara kalkıştım, aylarca akıl Hastaneleri’nde yattım. Kelli felli adamlara durumu anlattığımda da bana, “Bunu açıklarsan ulusal mücadeleye zarar verirsin ve seni yaşatmazlar” dediler. Benim korkum kimsenin anlattıklarıma inanmayacağıydı. “Kafayı yemiş, ne söylediğini bilmiyor” diyerek, dışlanma korkusuydu. Sırası gelince anlattığım insanlar oldu, gerekirse sizinle de paylaşırım. O zaman Kürtlük adına ortalıkta boy gösterenlerin bu kirli savaştan nasıl beslendikleri de ortaya çıkar” diyor.

ANALAR GERÇEKLERİ BİLMELİ

Kendisi gibi birçok ismin PKK kamplarında yaşanan zulümlerden haberdar olduğunu belirten Batmaz, mektubunun sonunda şunları ifade ediyor:“Ben sessiz çoğunluğun sözcüsü olmaya yemin etmiştim, ölenlere ahdim vardı. Ben yüreğimin sesine kulak verdim ve vicdanım daha fazla sessiz kalmama izin vermedi. Ben bu davanın tanığı, sanığı ve mağduruyum. Analarımız oğul ve kızlarının akıbetini öğrenmelidirler. Sesi çıkmayanlar! Ben her şeyi üstlendim, bu işin içinde ölüm vardır biliyorum. Ben ölümü omuzluyorum. Yalnızım ve cesaretliyim, bu vahşetin açığa çıkması için elimden gelen budur. Aydınlar, demokratlar, bilim insanları, yurtseverler benden bu kadar, günahı vebali sizlere bırakıyorum. Her yerde de tanıklık yaparım.”

 

 

 

Kaynak :MİLAT GAZETESİ 
Bu haber toplam 4222 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri