Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'nın Silopi yalanı da deşifre oldu

07.08.2015 15:52
Şırnak'ın Silopi ilçesinde PKK ile yaşanan çatışma sonrası öldürülen üç teröristin sivil vatandaş olduğunu ve keskin nişancılar tarafından vurulduğunu iddia eden PKK'lıların bir yalanı daha ortaya çıktı.
Silopi'de YDG-H üyeleri akşam saatlerinde sokaklara polisin girişini engellemek için hendek kazarak, uzun namlulu silahlarla bekledi. Silahlı YDG-H üyelerine polis sabah erken saatlerde operasyon düzenledi. Çıkan çatışmada polis, ilk belirlemelere göre 3 YDG-H üyesi öldürdü, 6 polis ise yaralandı.

Hendekleri kapatan zırhlı kepçeye ise roketatar mermisi isabet etti. Araç içindeki polis memuru ağır yaralandı.

 

 

PKK terör örgütü ve HDP'ye yakınlığıyla bilinen yayın organları ve sosyal medya hesaplarında Şırnak'ın Silopi ilçesinde polisin katliam yaptığı, hatta keskin nişancıyla sivilleri vurduğu iddia etti.

HDP'ye yakınlığıyla bilinen fenomen Twitter hesapları sayesinde yayılan iddialarla ilgili paylaştıkları bir görselin 14 Ağustos 2013 tarihinde Mısır güvenlik güçlerinin başkent Kahire'deki Mursi destekçilerine yaptığı müdahalesi sırasında darbe hükümetinin keskin nişancılarının fotoğrafı olduğu ortaya çıktı.

 

Provoke etmek için paylaşılan fotoğraf: 

Fotoğrafın orjinali:

KESKİN NİŞANCI YALANINA ESP (EZİLENLERİN SOSYALİST PARTİSİ) DE ORTAK OLDU 

ZERGELE'DE DE SİVİLLER ÖLDÜ DİYEREK YALAN SÖYLEMİŞLERDİ

PKK'nın yayın organları ve HDP'ye yakınlığıyla bilinen sosyal medya hesapları, Kandil'in Zergele köyünde de TSK'nın sivil halkı bombaladığını iddia etmiş, gerçek çok geçmeden ortaya çıkmıştı.

 

 

Haber 10

Bu haber toplam 1572 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri