Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'nın Tüm Planları Alt-Üst Oldu ÇÜNKÜ?

29.09.2011 15:08
Devletin PKK-KCK ile yasal çerçevede mücadelesinin PKK'nın ayarını bozduğunu söyleyen Kürt Aydın Muhsin Kızılkaya, KCK operasyonlarının haklılığını savundu...

Ergenekonlu yıllarda devlet, PKK'yla ilişkili kişileri yasadışı biçimde kaçırır gibi gözaltına alır, işkence eder ve hatta bazen infaz ederdi. Bu da halk üzerinde negatif sonuç verir ve PKK'yı beslerdi. Ama artık devlet, PKK'yla ilişkili kişileri kamuoyunun "KCK operasyonu" dediği operasyonlarla "yasal sınırlar çerçevesinde" gözaltına alıyor, suçu sabitse tutukluyor ve yargılaması normal biçimde devam ediyor. İşte bu durumun PKK'nın ezberini bozduğunu Kürt Aydın Muhsin Kızılkaya mükemmel bir tespitle ortaya koydu:

İşte Akşam'a konuşan Muhsin Kızılkaya'nın röportajından ilgili bölüm;

"Devlet yasadışı faaliyetler içinde olan kadroların büyük kısmını tutukladı, bir kısmını yargıladı. PKK'nın alışık olmadığı bu durum ezberini bozdu, pusulayı şaşırdı. Zücaciye dükkanına giren fil misali kendi yurttaşlarını öldürmeye başladılar. Hesaba katmadıkları 90'lı yıllarda hangi yöntemler sürüyorsa 2011'de aynı yöntemlerin sürebileceğini varsaymaktır. Oysa 21 yıllık süreçte Türkiye'de büyük devrimsel dönüşümün yaşandığını göz önüne almak gerek. 

Bu haber toplam 1692 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri