Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'nın yaktığı okuldan Türkiye birincisi çıktı

20.01.2016 15:28
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK'nın ateşe verdiği okulda Sidem Gül, TEOG ilk dönem sınavında Türkiye birincilerinden oldu.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK'nın iki defa  ateşe verdiği okulda önüne çıkan engellere rağmen eğitimini sürdüren ortaokul  öğrencisiSidem Gül, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ilk dönem  sınavında soruların tamamını doğru yanıtlayarak Türkiye birincilerinden oldu.

Adı yıllarca terör olaylarıyla gündeme gelen Hakkari'nin Şemdinli  ilçesine bağlı Altunsu köyünde inşaat işçisi bir babanın kızı olan Gül, TEOG'da  büyük bir başarı elde etti.

Gül, 25-26 Kasım'da gerçekleştirilen ve 1 milyon 174 bin 427 ortaokul  8. sınıf öğrencisinin katıldığı sınavda, 120 sorunun tümünü doğru cevaplayarak  tam puan aldı.

Altınsu köyünde terör örgütü PKK'nın geçmiş yıllarda iki defa yaktığı Atatürk Ortaokulu'nda eğitimini sürdüren Gül, TEOG'da aldığı başarıyla ilçenin gururu haline geldi. Maddi imkansızlıklara rağmen büyük bir başarı elde eden Gül, diğer öğrenciler için de örnek oldu.

Bu haber toplam 1518 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri