Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'ya Bir Büyük Darbe Daha Vuruldu

12.12.2011 13:29
KCK operasyonlarıyla büyük darbe yiyen PKK'ya son yılların en büyük darbelerinden biri daha vuruldu. Şırnak'ta aylar süren takip sonucu PKK'nın sabotaj timi yakalandı.

Teröristlerin, Şırnak Adliye Sarayı ile Emniyet Müdürlüğü'ne ait binalarda istihbarat ve keşif yaptığı tespit edildi. KCK operasyonları ile büyük darbe yiyen PKK'ya Şırnak'ta son yılların en önemli baskınlarından biri gerçekleştirildi. Şehirdeki boş bir binada sansasyonel eylemler için bomba düzenekleri ve molotof kokteyli hazırlayan üç terörist nefes kesen baskınla yakalandı. Şırnak polisi düzenlediği operasyon ile hain saldırıları engellemiş oldu.

FİLM GİBİ OPERASYON

İstihbarat birimlerinin aylar süren takibi sonucu yapılan operasyon Amerikan filmlerini aratmadı. ÖzelHarekat ve Terörle Mücadele timleri, operasyonu son anda fark edip kaçmaya çalışan üç teröristin üzerlerine atlayarak etkisiz hale getirdi. PKK sabotaj timinin Şırnak Adliye Sarayı ile Emniyet Müdürlüğü'ne ait binaların istihbarat ve keşfini yaptığı tespit edildi

EMNİYETTE KEŞİF

Şırnak Emniyeti İstihbarat Şubesi ekipleri, kentmerkezinde sansasyonel eylem hazırlayan PKK timine geçit vermedi. Planlı istihbarat operasyonunda kent merkezindeki adliye sarayı ile emniyete ait bina ve lojmanların çevresinde üç PKK'lının değişik zamanlarda keşif yaptığı ortaya çıktı. Vatandaş kılığında adliye ve emniyet binaları çevresinde dolaşıp istihbarat yapan PKK'lılar koruma polisleri tarafından deşifre edildi. PKK'lıların bombalı sabotaj hazırlığında olduğunun tespit edilmesi üzerine soruşturma operasyona dönüştürüldü. İstihbarat ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri açık kimlikleri belirlenemeyen PKK'lıları takibe aldı. MOBESE kayıtlarını inceleyen polis şehirde eylem yapacakları yerlerinkeşfiniyapan PKK'lıların kimliğini belirledi.

KAÇIŞ PLANI

Kaçış güzergahını, binaların giriş çıkışlarını ve polislerin binalarındaki konumlarını ayrıntılı biçimde not alan zanlıların ikinci aşamadamolotoflu eyleme hazırlandığı iddia edildi. PKK'lıların hazırladıkları molotofları kamu binaları ve araçlarının kundaklanmasında kullanmayı amaçladığı saptandı. PKK'lı H.B. Ö.B. ve F.G'nin emniyet müdürlüğünde ifadeleri alındı. Gözaltına alınan zanlıların GBT kayıtlarında ise herhangi bir kayıtları çıkmadı. Örgütün sansasyonel eylemler için poliste kaydı olmayan ve daha önce deşifre olmamış mensuplarını kullanmayı planladığı öğrenildi. Tutuklanan zanlıların şehir ve dağ kadrosundaki bağlantılarımercek altına alındı.

POLİS CANINI ORTAYA KOYDU

Polis, PKK'lıların gizlendiği boş bir binayı tespit ederek operasyon içindüğmeye bastı. Baskını hisseden PKK'lılar kaçmak istedi. Polislerden biri canını tehlikeye atarak kaçmaya çalışan PKK'lıların üzerine atlayarak sağyakalamayı başardı.Gözaltına alınan üç PKK'lı sorgulanmak üzere Terörle MücadeleŞubesi'ne götürüldü. Bina içinde yapılan aramalarda 36 adet molotof kokteyli ile tahrip gücü yüksek uzaktan kumandalıvezaman ayarlı 2 adet patlayıcı madde düzeneği ele geçirildi. Binada ayrıca bomba ve molotof kokteyli yapımında kullanılan malzemeler yakalandı.

Bu haber toplam 1656 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri